Ադրբեջանը հրադադարը խախտել է 400 անգամ և կատարել դիվերսիայի ձախողված փորձ. շաբաթը շփման գծում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում հունիսի 18-24-ը հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 400 անգամ՝ շփման գծի տարբեր հատվածներում կիրառելով նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու հաստոցավոր հակատանկային 7 ավտոմատ նռնականետեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինները հակամարտ զորքերի շփման գծում ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումները, շնորհիվ իրենց մարտավարամասնագիտական բարձր պատրաստվածության և դիրքային համակարգերի տեխնիկական պատշաճ կահավորվածության, ժամանակին հավաստանշել են դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և, հակառակորդին պատճառելով առնվազն 4 զոհ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Նահանջող հակառակորդը հայկական առաջնագծի մերձակա հատվածում թողել է հատուկ գրոհայինների անձնական պարագաներ:
Ներթափանցման փորձը կանխելու ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Azerbaijan violated ceasefire regime 400 times and undertook subversive penetration attempt – The week on the contact line
Azerbaijan violated ceasefire regime 400 times and undertook subversive penetration attempt –
The week on the contact line
YEREVAN, JUNE 24, ARMENPRESS. The Azerbaijani side violated the ceasefire regime nearly 400 times on Artsakh-Azerbaijan contact line using different caliber weapons in the period of June 18-24. It also used 60 and 82 mm mortars and anti-tank grenade launchers.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Defense Ministry of the Republic of Artsakh, in addition to the mentioned ceasefire violations, the special units of Azerbaijan undertook a subversive penetration attempt overnight June 22.  The front line units of the Defense Army detecting the advancement of the subversive group repelled it. The enemy suffered at least 4 human losses. The Azerbaijani side left different items belonging to the special units near the Armenian positions. The Defense Army has suffered no losses during the operation.