Հայաստանի թիմը կմասնակցի Մոսկվայի Հրավառության միջազգային փառատոնին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 19-ին եւ 20-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Հրավառության երրորդ միջազգային փառատոնը, որին կմասնակցեն ութ երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի թիմերը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է ՌԴ մայրաքաղաքի քաղաքապետարանի կայքում: «Ութ երկրների թիմեր երկինք կարձակեն շուրջ 60 հազար համազարկ՝ 10 հազարով ավելի, քան անցյալ տարի: Մրցութային ծրագրի անցկացման համար կօգտագործվի շուրջ 27 տոննա հրատեխնիկա: Հրավառությունների բարձրությունը կհասնի 200 մետրի»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Փառատոնը տեղի կունենա Բրատեեւսկի զբոսայգում, հրավառությունը կանցկացվի ժամը 21.00-ից մինչեւ 22.45-ը: Մրցումներին կմասնակցեն թիմեր Ռուսաստանից, Ավստրիայից, Հայաստանից, Բրազիլիայից, Չինաստանից, Ռումինիայից, Խորվաթիայից եւ Ճապոնիայից: Մրցույթի արդյունքներով ժյուրին կընտրի երեք առաջատարներին, որոնք կստանան բրոնզե, արծաթե եւ ոսկե գավաթներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Москве пройдет Международный фестиваль фейерверков
Третий Международный фестиваль фейерверков пройдет в Москве 19 и 20 августа, в нем примут участие команды из восьми стран, сообщается на сайте столичной мэрии.
"Команды из восьми стран выпустят в небо порядка 60 тысяч залпов — на 10 тысяч больше, чем в прошлом году. Для проведения конкурсной программы будет использовано около 27 тонн пиротехники. Высота фейерверков будет достигать 200 метров", — говорится в сообщении,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Фестиваль пройдет в Братеевском парке, фейерверки будут запускать с 21.00 до 22.45. В соревнованиях примут участие команды из России, Австрии, Армении, Бразилии, Китая, Румынии, Хорватии и Японии. По итогам конкурса жюри выберет трех лидеров, которые получат бронзовый, серебряный и золотой кубки.