Հայաստանը Օմանի բնակիչների ամենանախընտրելի զբոսաշրջային ուղղություններից է. Times of Oman
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մուսուլմանական Այդ ալ-Ֆիտր տոնին ընդառաջ Հայաստանը դարձել է Օմանի բնակիչների համար նախընտրելի զբոսաշրջային ուղղություններից մեկը: Այս մասին են հայտնում Օմանի զբոսաշրջային գործակալություններն ու ավիաընկերությունների ներկայացուցիչները: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Times of Oman-ը:
Հայաստանի կողքին նախընտրելի ուղղություններից են համարվում նաև Վրաստանը, հնդկական Գոան ու Կոչին և Նեպալը:
Զբոսաշրջային գործակալությունները հայտնում են, որ Վրաստանն ու Հայաստանն Արևելյան Եվրոպայի երկրների շարքում ամենանախընտրելի տեղերում են՝ շնորհիվ դյուրացված վիզային ընթացակարգերի:
Times of Oman-ը հիշեցնում է, որ 2017 թվականի փետրվարի 22-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնեց, որ Հնդկաստանի քաղաքացիները, ովքեր բնակության իրավունք ունեն Միացյալ Արաբական Էմիրություններում, Բահրեյնի Թագավորությունում, Կատարում, Քուվեյթում և Օմանի Սուլթանությունում, կարող են հեշտությամբ ստանալ Հայաստանի մուտքի վիզա հենց ՀՀ սահմանին: «Դրանից հետո մենք ամրագրման շատ պատվերներ ենք ստանում»,- հայտնել է գործակալություններից մեկի ներկայացուցիչը:
Այդ ալ-Ֆիտրը իսլամական օրացույցի կարևոր օրերից է. այն խորհրդանշում է Ռամադան ամսվա ավարտը: Մուսուլմանների մոտ Ռամադան ամսվա ընթացքում տևող պահքի ավարտը մեծ տոնախմբությամբ է նշվում:

Армения является одним из наиболее предпочитаемых туристических направлений для жителей Омана: Times of Oman
В преддверии мусульманского праздника Айд аль-Фитр, Армения стала одним из наиболее предпочитаемых туристических направлений для жителей Омана, о чем свидетельствую турагентства этой страны. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает газета  Times of Oman.
Наряду с Арменией, оманцы предпочитают Грузию, Гоа, Кочи и Непал.
Как свидетельствуют турагентства  Омана, предпочтение Грузии и Армении среди стран Восточной Европы обусловлено облегченным визовым режимом с этими странами.
Times of Oman пишет, что 22-го февраля  2017 года МИД Армении объявило о либерализации визового режима для граждан Индии, живущих в ОАЭ, Бахрейне, Катаре, Кувейте и Омане, после чего заказы турагентствам резко возросли.