Տարոն Մարգարյանը հորդորեց ավագանու անդամներին պաշտպանել բնակիչների կողմից իրենց տրված քվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Երկիր ծիրանի» խմբակցության անդամները պետք է հարգեին բնակիչների կողմից իրենց տրված քվեն եւ ներկա լինեին Երեւանի ավագանու առաջին նիստին: Լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով առաջին նիստին «Երկիր ծիրանի» խմբակցության անդամների բացակայությանը՝ այս մասին ասաց Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը: «Ավելի արդյունավետ կլինի, որ ավագանու անդամները մասնակցեն նիստերին եւ պաշտպան կանգնեն այն քվեին, որը ստացել են եւ ներկայացնեն Երեւանի առաջիկա 5 տարիների կառավարման իրենց ծրագրերն ու մոտեցումները: Եթե Երեւանի ավագանու ընդդիմադիր ուժերը կունենան լավ առաջարկներ, մենք հանուն մեր քաղաքի պատրաստ ենք քննարկել դրանք»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Տարոն Մարգարյանը:
Երեւանի քաղաքապետի գնահատմամբ՝ Երեւանի ավագանու առաջին նիստը բավական հանգիստ անցավ:
«Երկիր ծիրանի» խմբակցության անդամները Զարուհի Փոստանջյանի ղեկավարությամբ բոյկոտել էին Երեւանի ավագանու երրորդ գումարման նիստն ու բողոքի ալիք էին բարձրացրել Երեւանի քաղաքապետարանի դիմաց:

Mayor Margaryan calls on Yerevan City Council members to defend their votes received from citizens
YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. Yerkir Tsirani faction members must have respected the votes received from the citizens and attended the first session of the Yerevan City Council, Mayor of Yerevan Taron Margaryan said commenting on the non-participation of Yerkir Tsirani members at the Council’s first session, reports Armenpress.
“It would be more effective if the Council members participate in the sessions, defend their votes and present their programs and approaches for Yerevan’s governance of the upcoming 5 years. If Yerevan City Council’s opposition forces will have good proposals, we are ready to discuss them for the sake of our city”, the Mayor said.
He said the first session was held in a very calm atmosphere.
Yerkir Tsirani faction members led by Zaruhi Postanjyan boycotted the Yerevan City Council’s first session and raised their voice of protest outside the Yerevan Municipality.