Ոստիկանությունն անցած երեք օրերին արձանագրել է թմրամիջոցի հայտնաբերման երկու դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի համաձայն` մայիսի 26-ից 29-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 16 դեպքից բացահայտվել է 15-ը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության ծառայությունից, արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 2 դեպք:
Բացահայտվել է գողության 16, խարդախության 6, կաշառակերության 2, յուրացման և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1-ական դեպք: Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու և գողության 1-ական դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 26 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 39-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие 3 суток в Армении зарегистрировано 2 случая обнаружения наркотиков
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, из 16 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 26 и 29 мая, раскрыто 15.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, за данный период зарегистрировано 2 случая обнаружения наркотиков, раскрыто 16 случаев кражи, 6 случаев мошенничества, 2 случая взяточничества, по 1 случаю присвоения и умышленного уничтожения имущества.
Из ранее совершенных преступлениой раскрыто по 1 случаю причинения телесных повреждений и кражи.
За минувшие 3 суток в республике было зарегистрировано 26 ДТП: 1 человек погиб, 39 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.