Հրապարակվել Է Մանչեսթրում ահաբեկչության ենթադրյալ կատարողի լուսանկարը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի ոստիկանությունն առաջին անգամ հրապարակել Է Մանչեսթրում ահաբեկչական գործողության հավանական կատարողի՝ Սալման Ռամադան Աբեդիի լուսանկարը: 22-ամյա ենթադրյալ մահապարտ- ահաբեկիչն այս լուսանկարում մոխրագույն կիսավերարկուով Է եւ դեղին վերնաշապիկով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես մայիսի 23-ին հայտնել Է Daily Telegraph թերթը, Աբեդին ծնվել Է 1994 թվականին Մանչեսթրում եւ երրորդ երեխան Էր լիբիացի փախստականների ընտանիքում, որոնք Մեծ Բրիտանիա Էին ժամանել Մուամար Քադաֆիի ռեժիմից փրկվելու պատրվակով: Հրատարակության տեղեկատվության համաձայն, Աբեդիի ծնողներն իրենք ծնվել են Լիբիայում, եւ Մանչեսթրի հարավի Ֆալոուֆիլդի շրջան տեղափոխվելուց առաջ ապրել են Լոնդոնում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Опубликовано фото предполагаемого исполнителя теракта в Манчестере
Полиция Великобритании впервые обнародовала фотографию вероятного исполнителя теракта в Манчестере Салмана Рамадана Абеди, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс. Предполагаемый 22-летний террорист-смертник на этом фото одет в серую куртку и желтую рубашку.
Как сообщила во вторник газета Daily Telegraph, Абеди родился в Манчестере в 1994 году и был третьим ребенком в семье ливийских беженцев, которые прибыли в Великобританию под предлогом спасения от режима Муаммара Каддафи. По информации издания, родители Абеди сами родились в Ливии, и сначала жили в Лондоне, прежде чем переехать в район Фаллоуфилд на юге Манчестера.