Մոսկվայում ընթանում է Հայ-ռուսական ռազմարդյունաբերական համաժողովը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ապրիլի 28-ին Մոսկվայում մասնակցել է Հայ-ռուսական ռազմարդյունաբերական համաժողովի աշխատանքներին և հանդես եկել ելույթով, որում հույս է հայտնել, որ համաժողովը կարևոր քայլ կդառնա հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցության հետագա զարգացման ճանապարհին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Համատեղ նախագծումն ու միասնական արտադրությունը, մանավանդ ռազմարդյունաբերության ոլորտում, ստեղծում է նոր, հատուկ հարաբերություններ երկրների միջև՝ հնարավորություն տալով ձևավորել ինտենսիվ շփումներ հորիզոնական մակարդակում»,-նշել է Վիգեն Սարգսյանը։
Պաշտպանության նախարարը նաև համոզմունք է հայտնել, որ առաջատար մասնագետների հետ անմիջական շփումը, հեռանկարային նախագծային լուծումների, նոր տեխնոլոգիաների և դրանց գործնական կիրառության շուրջ կարծիքների պարբերական փոխանակումը կծառայի ռազմական մտքի զարգացմանը և Հայաստանի ու Ռուսաստանի միջև միջազգային ռազմատեխնիկական համագործակցության ամրապնդմանը։

Armenian-Russian military industrial conference in process in Moscow
YEREVAN, APRIL 28, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Vigen Sargsyan participated in the works of Armenian-Russian military industrial conference in Moscow on April 28 and gave a speech, hoping that the conference will be an important step for the further development of Armenian-Russian strategic partnership, “Armenpress” was informed from the press service of MoD Armenia.
“The joint designing and production, particularly in the sphere of military industry, creates new and special relations between states, giving an opportunity to establish intensive decentralized interaction”, Vigen Sargsyan said.
The Armenian Defense Minister also expressed conviction that the direct interactions of leading experts, exchange of ideas over innovative and technological solutions and their practical application will foster the development of military thinking  and the military-technical cooperation between Armenia and Russia.