Սպասվող լրահոս. 27.04.2017
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Ստեղծվում է Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության առողջապահական տեսչական մարմին: Այս մասին հարցը ներառված է այսօր` ապրիլի 27-ին, կայանալիք ՀՀ կառավարության նիստի օրակարգում: Օրակարգային մեկ այլ հարցով էլ կսահմանվի նոտարների, անհատ ձեռնարկատեր չհանդիսացող ֆիզիկական անձանց, դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և հյուպատոսական հիմնարկների՝ հարկային մարմնում հաշվառման կանգնելու կարգը:
Լրագրողների հետ կհանդիպի Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ Արսեն Հարությունյանը: Նա կներակայացնի ընթացիկ տարում կատարած աշխատանքը:
Այսօր կմեկնարկի ՀՀ-ի և ԵՄ-ի միջև Համապարփակ օդային փոխադրումների մասին համաձայնագրի շուրջ բանակցություններ վարելու առաջին փուլը: ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը, Եվրոպական Հանձնաժողովի Ավիացիոն համաձայնագրերի ստորաբաժանման ղեկավարի տեղակալ Կլաուս Գեյլը և Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար Ն.Գ. պրն. Պյոտր Սվիտալսկին հանդես կգան ողջույնի խոսքով:
Մանկագրության ոլորտում հեղինակավոր «Հանս Քրիստիան Անդերսեն» գրական միջազգային մրցանակի հավակնորդ է դարձել Հայաստանի գրողների միության նախագահ Էդվարդ Միլիտոնյանը: «Փոքրիկ Նոբելյան» կոչվող մրցանակաբաշխությանը ներկայացվել են աշխարհի լավագույն մանկագիրների անունները: Էդվարդ Միլիտոնյանը, Մանկապատեանեկան գրքի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան մասնաճյուղի նախագահ Ռուզան Տոնոյան կներկայացնեն մանրամասներ մրցանակաբաշխության մասին:
ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը և համահայկական ծրագրերի վարչության պետ Գագիկ Գյանջումյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը կներկայացնեն «Հույսի և վերածննդի ճանապարհով» շաբաթվա շրջանակներում կայանալիք միջոցառումները: Անդրադարձ կկատարվի նաև նախարարության այլ ծրագրերին:
ՀՀ ոստիկանությունը շարունակում է «Հասարակություն-ոստիկանություն ուղիղ կապ»-նախաձեռնությունը: Այսօր «Ուղիղ կապ»-ի հեռախոսազանգերին կպատասխանի ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Հակոբյանը: Նրան կարող եք հարցեր ուղղել ոստիկանության համակարգում արատավոր երևույթների դեմ պայքարն առավել արդյունավետ դարձնելու վերաբերյալ: «Ուղիղ կապ»-ի հեռախոսահամարն է 010-59-60-54:
Հայաստանում թուրքական և ադրբեջանական գյուղմթերքի վաճառքի թեմայի քննարկումը շարունակվում է: Սպառողների իրավունքների հարցերով զբաղվող կազմակերպությունների ներկայացուցիչները կներկայացնեն իրենց դիտարկումները թեմայի շուրջ: Նրանք կանդրադառնան Սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության հայտարարություններին:
«Եվրատեսիլ-2017» երգի միջազգային մրցույթն այս տարի կանցկացվի մայիսի 9-ին, 11-ին եւ 13-ին Ուկրաինայի Կիեւ քաղաքում: Մրցույթին ընդառաջ «Եվրատեսիլ-2017»-ի հայաստանյան ներկայացուցիչ Արծվիկը, «Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը, մրցութային «Fly with me» երգի երաժշտության հեղինակ, կոմպոզիտոր Լիլիթ Նավասարդյանը կներկայացնեն մրցութային նախապատրաստական աշխատանքը:
Ապրիլի 29-ին կանցկացվի «Համահայկական շաբաթօրյակ»: Օրվան ընդառաջ այսօր կազմակերպիչները կներկայացնեն մանրամասներ սպասվող միջոցառման մասին:
Մայիսի 2-ին Բելառուսի Մինսկ քաղաքում կայանալու է մուայթայի աշխարհի առաջնությունը: Լրագրողների հետ հանդիպմանը կներկայացվի Հայաստանի թիմի կազմը, և թե ովքեր են հանդես գալու Հայաստանի դրոշի ներքո:

Предстоящие новости: 27.04.2017
Сегодня, 27-го апреля, состоится очередное заседание правительства Армении. В повестке – вопросы создания Инспекционного органа Министерства здравоохранения Армении.
Сегодня, 27-го апреля, состоится пресс-конференция
Сегодня, 27-го апреля, состоится пресс-конференция председателя Государственного комитета водного хозяйства министерства сельского хозяйства Армении Арсена Арутюняна.
Стартует первый этап переговоров Армения-ЕС вокруг соглашения о всеобъемлющих воздушных перевозках. С приветствием выступят начальник ГУГА РА Сергей Аветисян, замруководителя Европейской комиссии по авиационным соглашениям Клаус Гейл, руководитель делегации ЕС в Армении посол Петр Свитальский.
Сегодня, 27-го апреля, состоится пресс-конференция председателя Союза писателей Эдварда Милитоняна и председателя армянского филиала Международного фестиваля детско-юношеской книги Рузан Тоноян. На соискание «малой Нобелевской премии» в области детской литературы выдвинуты номинанты из различных стран мира.
Сегодня, 27-го апреля, состоится пресс-конференция замминистра диаспоры Армении Сержа Срапионяна и начальника управления всеармянских программ Гагика Гянджумяна. Они представят программу мероприятий в рамках недели «Дорогой надежды и возрождения».
Сегодня, 27-го апреля, состоится очередная прямая связь общество-полиция Армении. На вопросы по телефонной связи ответит начальник отдела внутренней безопасности полиции Армении полковник Армен Акопян. Номер прямой связи - 010-59-60-54:
Сегодня, 27-го апреля, состоится пресс-конференция председателя ОО «Осведомленный и защищенный потребитель» Бабкена Пипояна, а также руководителя АРМЯНСКого СОЮЗа ПИЩЕВОЙ НАУКИ И ТЕХНОЛОГИИ Карине Григорян, аудитора качества Милеты Аристакесян, главный технолог компании по производству местного продовольствия Карена Петросяна и заведующего кафедрой ветеринарной санитарной экспертизы и зоогигиены Аграрного университета Армении Виктора Абрамяна, посвященные заявлению ГСПБ о продаже в Армении турецких и азербайджанских продуктов.
Сегодня, 27-го апреля, состоится пресс-конференция, посвященная участию Армении в конкурсе песни «Евровидение 2017». Как известно, в этом году Армению представляет певица Арцвик с песней «Fly with me».
Сегодня, 27-го апреля, состоится пресс-конференция, посвященная теме Всеармянского субботника, который пройдет 29 апреля. Инициаторы мероприятия создали в соцсети Facebook ивент "Выйди во двор" и, ставя в своих постах хэштег #killzibil, приглашают всех желающих присоединиться к уборке мусора. В ходе пресс-конференции организаторы мероприятия представят подробности, связанные с запланированным мероприятием, о также расскажут о существующих проблемах. Участники пресс-конференции: организатор мероприятия, архитектор Айк Залибекян, соорганизатор субботника, фешн-критик Айкуш Егиазарян, соорганизатор мероприятия, архитектор Зара Парунакян.
Сегодня, 27-го апреля, состоится пресс-конференция председателя Федерации муайтай Армении Артака Брутяна, чемпиона Европы Гора Назаряна, чемпиона Европы и мира Альберта  Амирджаняна.