Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունու շրջան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 21-ին այցելել է Մարտունու շրջան: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Մարտունի շրջկենտրոնում Նախագահը ծանոթացել է ներքաղաքային ճանապարհների կառուցման եւ վերանորոգման ընթացքին: Բակո Սահակյանն ընդգծել է իրականացվող աշխատանքների բարձր որակի ապահովման անհրաժեշտությունը եւ համապատասխան հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է Ճարտար քաղաք եւ հանդիպում ունեցել թիվ 5 միջնակարգ դպրոցի ուսուցչական կազմի հետ:
Քննարկվել են դպրոցում առկա խնդիրներին եւ միջնակարգ կրթությանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման հանդիպումները եւ նշել, որ շրջաններում կրթության եւ դպրոցաշինության գործընթացը միշտ եղել է եւ կմնա իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:

President of Artsakh visits Martuni region
As “Armenpress” was informed from the press service of the Artsakh President’s Office, in the regional center of Martuni the President got acquainted with the course of constructing and renovating the interurban roads. Bako Sahakyan highlighted the necessity of maintaining the high quality of the carried out activities and gave corresponding instructions to the heads of appropriate structures.
On the same day President Sahakyan visited the Chartar town and met with teaching staff of secondary school N5.
Issues related to secondary education and problems the school faces were discussed during the meeting.
The Head of the State stressed the importance of such meetings, noting that the educational and school-building processes in the regions had always been and would remain in the spotlight of the authorities.