Ինձ համար կարևոր ֆիլմ է, բոլոր նախնիներս Հայոց ցեղասպանության զոհեր են. Սերժ Թանկյանը խոսել է «Խոստումը» ֆիլմի մասին
Ինձ համար կարևոր ֆիլմ է, բոլոր նախնիներս Հայոց ցեղասպանության զոհեր են. Սերժ
Թանկյանը խոսել է «Խոստումը» ֆիլմի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկահայ հայտնի ռոք երգիչ, System of a Down խմբի մեներգիչ Սերժ Թանկյանը և ֆիլմի պաշտոնական սաունդթրեքի հեղինակ Քրիս Քորնելը Լոս Անջելեսում մասնակցել են Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմի ցուցադրությանը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Սերժ Թանկյանը նշել է, որ շատ ուրախ է ֆիլմի ստեղծման աշխատանքներին մասնակցելու համար: «Ես շատ ուրախ եմ, որ մասնակցություն եմ ունեցել ֆիլմի երաժշտական մասի աշխատանքներին: Սա շատ կարևոր ֆիլմ է: Դրանում ներկայացված է սիրո պատմություն, որը տեղի է ունենում Հայոց ցեղասպանության տարիներին: Սա ինձ համար կարևոր է, որովհետև իմ բոլոր նախնիները Հայոց ցեղասպանության զոհեր են»,- ասել է Թանկյանը:
«Խոստում» ֆիլմի պրոդյուսեր Էրիկ Էսրայելյանը, կարևորելով Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ֆիլմ նկարահանելու` երջանկահիշատակ Քըրք Քըրքորյանի նախաձեռնությունը, նույնպես նշել է, որ իր նախնիները Հայոց ցեղասպանության զոհեր են, և ինքը ցանկանում է այս հարթակը օգտագործելու եղանակով խախտել լռությունը ու մարդկանց ուշադրությունը հրավիրել խնդրի վրա:

I attach great value to that film, all my ancestors are Armenian genocide victims – Serj Tankian comments on “The Promise” film
I attach great value to that film, all my ancestors are Armenian genocide victims – Serj Tankian
comments on “The Promise” film
YEREVAN, APRIL 13, ARMENPRESS. Famous American-Armenian rock singer, soloist of Systerm of a Down rock group Serj Tankian and the author of the official soundtrack of the film Chris Cornell attended the show of Armenian Genocide-themed “The Promise” film in Los Angeles.
“Armenpress” reports Serj Tankian noted that he is very happy for having participated in the film production. “I am very happy for my contribution to the musical component of the film. This is a very important film. It tells about a love story taking place during the years of the Armenian Genocide. I attach great value to that film since all my ancestors are Armenian genocide victims”, Tankian said.
Producer of the film Eric Esrailian highlighting late Kirk Kirkorian’s initiative to make a film on the Armenian Genocide also mentioned that his ancestors are Armenian Genocide victims and he wishes to make use of that platform to breach the silence and attract the attention of people on that issue.