Թրամփը հույս ունի կնոջ խորհրդով բարձրացնել իր ժողովրդականության վարկանիշը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը ցանկանում Է դիմել երկրի առաջին տիկնոջը՝ Մելանյա Թրամփին եւ խորհուրդ ստանալ իր ժողովրդականության վարկանիշը բարձրացնելու միջոցների շուրջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է Politico հրատարակությունը:
«Ես չպետք Էի այդ մասին խոսեի, բայց նրա վարկանիշներն անցած շաբաթ երկինք են հասել: Ի՞նչ Էր դա… Նա պետք Է ինձ բացի իր գաղտնիքը»,- ասել Է Թրամփը ԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտի International Women of Courage Award պարգեւի հանձնման արարողության ժամանակ, որն ամեն տարի շնորհվում Է մարդու իրավունքների պաշտպանության, ինչպես նաեւ անարդարության, ռասայական ու գենդերային անհավասարության դեմ պայքարի համար:
Այն ժամանակ, երբ Թրամփի գործունեության հավանության վարկանիշը շարունակում Է իջնել. ներկայում այն, ըստ Gallup-ի վերջին հարցման արդյունքների, 35 տոկոսի նշագծին Է, նրա կնոջ՝ Մելանյայի վարկանիշները սրընթաց աճում են: CNN/ORC-ի վերջին հարցման տվյալների համաձայն՝ ամերիկացիների 52 տոկոսը հավանություն Է տալիս առաջին տիկնոջը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: Трамп хочет узнать у жены, как повысить свой рейтинг популярности
Президент США Дональд Трамп хочет обратиться к первой леди страны Меланье Трамп за советом, как поднять свой рейтинг популярности, пишет издание Politico.
"Мне не стоит этого говорить, но ее рейтинги взлетели до небес на прошлой неделе. Что это было?.. Она должна открыть мне свой секрет", — приводит издание слова Трампа, сказанные во время церемонии вручения награды госдепартамента США International Women of Courage Award, которая ежегодно присуждается за продвижение прав человека, борьбу с несправедливостью, расовой и гендерной дискриминацией.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, в то время как рейтинг одобрения Трампа продолжает снижаться – в настоящее время он находится на отметке 35% (последний опрос Gallup), рейтинги его жены Меланьи стремительно растут. Согласно последнему опросу CNN/ORC, 52% американцев отзываются о первой леди одобрительно, отмечает издание.