Ադրբեջանն ինտենսիվ կրակ է վարել շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ նշվում է. «Մարտի 29-ին և լույս 30-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 500 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ինտենսիվ կրակ է վարել շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում՝ արձակելով 86 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

YEREVAN, MARCH 30, ARMENPRESS. Azerbaijani forces breached the ceasefire in the Artsakh line of contact over 50 times, firing various caliber firearms, the defense ministry of Artsakh told ARMENPRESS.
“On March 29 and overnight March 30 Azerbaijani forces violated the ceasefire around 50 times, using various caliber firearms including sniper rifles, firing more than 500 shots at Artsakh positions. The Azerbaijani military opened intense sniper fire in the south-eastern and eastern sections of the line of contact, firing 86 shots.
The Defense Army of Artsakh took countermeasures to suppress the Azerbaijani aggression and confidently continued their service”, the Artsakh defense ministry said in a statement.