Երևան-Սևան ճանապարհին վթարից մահացել են 40 և 28 տարեկան ուղևորները
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարություն մարտի 28-ին, ժամը 21:16-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝  Չարենցավան քաղաքի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, պարզվել է, որ  Մ-4 ավտոճանապարհի Երևան-Սևան հատվածի 33-րդ կմ-ին բախվել են «BMW» մակնիշի 35 FX 741 և «Shacman»  մակնիշի 20 QQ 720 պետհամարանիշերով ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով «BMW» ավտոմեքենայի ուղևորներ՝ 1989 թ. ծնված Վ. Բ.-ը և 1977 թ. ծնված Կ. Օ.-ը, տեղում զոհվել են, իսկ ուղևորներից երկուսը՝ 1989 թ. ծնված Ա. Ն.-ը և 1985 թ. ծնված Խ. Ս.-ը, տեղափոխվել են Չարենցավանի ԲԿ, որտեղից հոսպիտալացվել են Երևան քաղաքի «Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ:

В результате ДТП на участке автотрассы Ереван-Севан погибли двое пассажиров 28 и 40 лет
В  службу “911” Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении 28-го марта в 21:16 часов поступило сообщение о том, что на автотрассе Ереван-Севан возле города Чаренцаван произошло ДТП. Есть пострадавшие и необходима помощь спасателей. На место происшествия выехал один боевой расчет.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, выяснилось, что столкнулись автомобили марок “BMW” с госномерами  “35 FX 741” и “Shacman” с госномерами “20 QQ 720”. Двое пассажиров 28 и 40 лет автомобиля марки “BMW” скончались на месте. Еще два пассажира были госпитализированы в медцентр города Чаренцаван, а позже были госпитализированы в медицинский центр “Св. Григорий Просветитель” города Ереван.