Պոլսո Հայոց պատրիարքական տեղապահ Բեքչյանը ապրիլի 2-ին կվերադառնա Ստամբուլ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պոլսո Հայոց պատրիարքական տեղապահ Գարեգին արքեպիսկոպոս Բեքչյանն ապրիլի 2-ին կժամանի Ստամբուլ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Ստամբուլի հայկական «Ժամանակ» օրաթերթը:
Բեքչյանն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Ստամբուլ գալուց առաջ գրավոր տեղեկություն է տրամադրելու Պատրիարքական ընդհանուր փոխանորդ Արամ արքեպիսկոպոս Աթեշյանին և Կրոնական ժողովի նախագահ Սահակ եպիսկոպոս Մաշալյանին, ում իր բացակայության օրոք նշանակել էր որպես իր փոխանորդ:
«Ժամանակ» օրաթերթը պատրիարքական աղբյուրներից ճշտել է, որ Բեքչյանն էլեկտրոնային նամակի միջոցով երկտող է ուղարկել երկու սրբազաններին, որում հայտնել է իր ժամանելու մասին: Միևնույն ժամանակ ընտրյալ տեղապահը խնդրել է, որ պատրիարքարանում իր համար ննջարան ու գրասենյակ հատկացվի:

Armenian patriarchal locum tenens Bekchian to return to Istanbul on April 2
YEREVAN, MARCH 28, ARMENPRESS. Armenian patriarchal locum tenens of Istanbul Archbishop Garegin Bekchian will arrive in Istanbul on April 2, Istanbul’s Armenian Zhamanak (Time) daily reports.
Earlier Bekchian said before arriving in Istanbul he will send a letter to Patriarchal General Vicar Archbishop Aram Ateshian and President of Spiritual Council Bishop Sahak Mashalian whom he appointed as vicar while he was not in the country.
Zhamanak daily reports Bekchian sent an e-mail to Ateshian and Mashalian informing about his arrival. At the same Bekchian asked to provide him bedroom and office in the Patriarchate upon his arrival.