Վահան Մարտիրոսյանը Բուլղարիայի գործընկերոջ հետ քննարկել է հեռանկարային զարգացմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում մարտի 23-24-ը կայացած «Տրանսպորտային ոլորտի ներդրումային հնարավորություններ» խորագրով տարածաշրջանային համաժողովի շրջանակներում ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը առանձին հանդիպում է ունեցել Բուլղարիայի Հանրապետության տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հրիստո Ալեքսիևի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտների զարգացման հեռանկարներին առնչվող, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր:
Կարևորվել է Հայաստանի և Բուլղարիայի միջև համագործակցությունը Պարսից ծոց - Սև ծով տրանսպորտային միջանցքում, «ՏՐԱՍԵԿԱ» միջկառավարական հանձնաժողովի շրջանակներում:
Վահան Մարտիրոսյանը, լինելով տնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հարցերով հայ-բուլղարական միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմի նախագահ, տեղեկացրել է, որ հաջորդ նիստը կայանալու է Երևանում և Հրիստո Ալեքսիևին հրավիրել է Հայաստան:

Armenia’s minister of transportation, communication and IT meets with Bulgarian counterpart in Sofia
Armenia’s minister of transportation, communication and IT meets with Bulgarian counterpart in
Sofia
YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. During the “Investment opportunities in transportation field” regional forum in Sofia, Bulgaria March 23-24, Armenia’s minister of transportation, communication and information technologies Vahan Martirosyan had a meeting with Bulgaria’s minister of transportation, communication and information technologies Hristo Alexiev.
The sides discussed issues related to the development prospects of the transportation, communication and IT sectors as well as other issues of mutual interest.
The Armenia-Bulgaria cooperation in the Persian Gulf-Black Sea transport corridor and the TRASECA intergovernmental commission framework was highlighted.
Vahan Martirosyan, being the chairman of the Armenian side of the Armenian-Bulgarian intergovernmental commission of economic and scientific-technical cooperation, notified that the next session will be held in Yerevan and invited his Bulgarian counterpart to Armenia.