Քանի դեռ ինձ բռնապետ են ասում, ես էլ նրանց նացիստ եմ ասելու. Էրդողան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ քանի դեռ Գերմանիան ու Նիդերլանդներն իրեն բռնապետ են անվանում, ինքը շարունակելու է նրանց նացիստ անվանել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նա խոսել է CNN Turk-ին ու Kanal D-ին տված հարցազրույցում:
«Նրանք իրավունք ունեն Էրդողանին անվանել բռնապետ, իսկ Էրդողանը նրանց նացիստ կամ ֆաշիստ անվանելու իրավունք չունի՞: Քանի դեռ նրանք Էրդողանին բռնապետ են ասում, ես էլ նրանց նացիստ եմ ասելու»,- հայտարարել է Թուրքիայի նախագահը:
Նա նշել է, որ ապրիլի 16-ին կայանալիք սահմանադրական հանրաքվեից հետո Գերմանիային ու Նիդերլանդներին անակնկալներ են սպասվում: «Քաղաքական ոլորտում վերանայումներ են լինելու: Չենք կարող ընդունել իրենց երկիր մեր արտաքին գործերի նախարարի մուտքը թույլ չտալու վերաբերմունքը»,- հայտարարել է Էրդողանը:
Թուրքիայի նախագահը հայտնել է նաև, որ հանրաքվեից հետո` մայիսին հանդիպելու է Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ:

‘As long as Germany and Netherlands call me dictator, I will call them Nazis’, says Turkey’s Erdogan
YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. Turkey’s President Recep Tayyip Erdogan announced that as long as Germany and Netherlands call him dictator, he will continue calling them Nazis, Erdogan said in an interview with CNN Turk and Kanal D, reports “Armenpress”.
“They have a right to call Erdogan dictator, so I have no right to call them Nazis or fascists? As long as they call Erdogan dictator, I will call them Nazis”, he said.
Erdogan stated that after the April 16 constitutional referendum, surprises are expected to Germany and Netherlands. “There will be revisions in the political field. We cannot accept their attitude on banning our foreign minister’s entry to their country”, Erdogan said.