Dior-ը ցուցահանդես Է կազմակերպում նորաձեւության տան 70-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Christian Dior ֆրանսիական նորաձեւության տունն ընդգրկուն ցուցահանդես Է կազմակերպելու իր 70-ամյակի առթիվ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 23-ին հայտնել Է Harper՚s Bazaar-ը: Այն տեղի կունենա օգոստոսին Մելբուրգում, Վիկտորյայի ազգային պատկերասրահում, եւ կոչվելու Է «Բարձր նորաձեւության 70 տարին»:
Այցելուները կկարողանան տեսնել haute couture-ի ավելի քան 140 հանդերձներ, որոնք մշակվել են 1947 եւ 2017 թվականների միջեւ ընկած ժամանակաշրջանում: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն նորաձեւության տան բոլոր կրեատիվ տնօրենների ստեղծագործությունները՝ մակնիշի հիմնադիր Քրիստիան Դիորից մինչեւ Ռաֆ Սիմոնս եւ Մարիա Գրացիա Կյուրի:
Ցուցահանդեսում կցուցադրեն ոչ միայն հագուստ, այլեւ աքսեսուարներ, արխիվային Էսքիզներ եւ լուսանկարներ:
Christian Dior ֆրանսիական նորաձեւության տունը հիմնադրվել Է 1946 թվականին մոդելագործ Քրիստիան Դիորի կողմից: Ժամանակի հետ այդ բրենդի ներքո սկսել Է թողարկվել ոչ միայն կանանց ու տղամարդկանց հագուստ, կոշիկ եւ պարֆյումերիա, այլեւ դեկորատիվ կոսմետիկա, ինչպես նաեւ մաշկի խնամքի միջոցներ, ժամացույցներ, ոսկերչական իրեր:
Dior-ն արդեն հայտնի դերասանների Է ներգրավել իր գովազդային արշավներին: Օրինակ, Dior Homme Sport գովազդի համար հրավիրել են Ջուդ Լոուին, իսկ Sauvage բույրը ներկայացրել Է Ջոնի Դեփը:

Dior устроит выставку в честь 70-летия модного дома
Французский модный дом Dior устроит масштабную выставку в честь своего 70-летия. Об этом в четверг, 23 марта, сообщает Harper's Bazaar. Она пройдет в августе в Национальной галерее Виктории в Мельбурне и будет называться «70 лет высокой моды».
Посетители смогут увидеть более 140 нарядов haute couture, разработанных в период между 1947 и 2017 годами. На выставке будут представлены произведения всех креативных директоров модного дома: от основателя марки Кристиана Диора до Рафа Симонса и Марии Грации Кьюри,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
На выставке покажут не только одежду, но и аксессуары, архивные эскизы и фотографии.
Французский дом моды Christian Dior основан в 1946 году в Париже модельером Кристианом Диором. Со временем под этим брендом стала выпускаться не только женская одежда, обувь, аксессуары и парфюмерия, но и мужская одежда в линии Dior Homme, а также косметика, часы и драгоценности.