Սեմ Սիմոնյանը կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել Բարձրագույն կրթության միջբուհական կենտրոնի ստեղծման ծրագիրը
Սեմ Սիմոնյանը կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել Բարձրագույն կրթության
միջբուհական կենտրոնի ստեղծման ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիմնադիր Սեմ Սիմոնյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Զրուցակիցները քննարկել են Բարձրագույն կրթության միջբուհական կենտրոնի ստեղծման ծրագրին առնչվող հարցեր: Կարեն Կարապետյանը կարևորել է բարձրագույն կրթության համակարգում բարեփոխումների իրականացումը և ողջունել պարոն Սիմոնյանի նախաձեռնությունն այդ ոլորտում: Վարչապետն ընդգծել է, որ կառավարությունը պատրաստ է աջակցել ծրագրի իրականացմանը՝ հավելելով, որ այն կնպաստի ոչ միայն կրթության որակի բարձրացմանը, այլ նաև միջավայրի փոփոխությանը, երիտասարդ սերնդի զարգացմանը:
Սեմ Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին օժանդակություն ցուցաբերելու պատրաստակամության համար և նշել, որ ծրագրի իրականացմանը նպաստելու է նաև Եվրոպական միությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել նաև «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի գործունեությանը, նոր նախաձեռնություններին ու ծրագրերին:

YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan received founder of Tumo Center for Creative Technologies Sam Simonyan.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Government of Armenia, the interlocutors discussed issues related to the establishment of the Inter-University Center for Higher Education. Highlighting the importance of reforms in the system of higher education, Karen Karapetyan welcomed Mr. Simonyan’s initiative in this area.
The Premier stressed that the Government is prepared to support the implementation of the program, adding that it will help not only raise the quality of education, but also improve the overall environment and promote the younger generation.
Sam Simonyan thanked the Prime Minister for willingness of support and noted that the project will be supported by the European Union.
The meeting touched upon the activities of Tumo Center for Creative Technologies with a bias on new initiatives and projects.