Բակո Սահակյանն ընդունել է Արցախ ժամանած ՀՀ ԱԺ պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Սահմանադրական հանրաքվեի ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Արցախ ժամանած Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությանը՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել ՀՀ-ից ժամանած դիտորդներին, ընդգծելով, որ Մայր Հայաստանի քաղաքական, գիտավերլուծական, հասարակական, տեղեկատվական շրջանակների ներկայացուցիչներն Արցախի բոլոր ընտրություններում իրականացնում են դիտորդական առաքելություն՝ բարձր գնահատելով նրանց անաչառ եւ արհեստավարժ պահվածքը:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են նաեւ հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը, ԼՂՀ պետականաշինությանը, արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:

YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. President of the Nagorno Karabakh Republic (NKR) Bako Sahakyan on February 21 received Armenia’s parliamentary delegation led by Deputy Speaker Eduard Sharmazanov who arrived in Karabakh to carry out an observation mission during the Constitutional referendum, press service of the NKR President’s Office told “Armenpress”.
The NKR President expressed gratitude to the observers from Armenia, stating that Armenia’s political, scientific-research, public, information spheres representatives carry out an observation mission in all elections of the NKR, and highly appreciated their impartial and professional stance.
During the meeting a number of issues related to the mutual cooperation of the two Armenian states, the NKR state-building, domestic and foreign policy, regional developments were discussed.