Կարեն Կարապետյանը պաշտոնական այց կկատարի Վրաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը 2017 թվականի փետրվարի 23-24-ը պաշտոնական այց կկատարի Վրաստան: Ինչպես տեղեկացնում է  «Արմենպրես»-ը, այդ մասին ՀՀ վարչապետի որոշումը տեղադրված է կառավարության e-gov.am կայքում:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, Գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը, Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը, Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, Մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը, Առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը և այլք:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян совершит официальный визит в Грузию
Премьер-министр Армении Карен Карапетян и возглавляемая им делегация совершат 23-24-го февраля официальный визит в Грузию. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает сайт правительства Армении e-gov.am .
В составе правительственной делегации – министр экономического развития и инвестиций Армении Сурен Караян, министр сельского хозяйства Армении Игнатий Аракелян, министр энергетики и природных ресурсов Армении Ашот Манукян, министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваган Мартиросян, министр культуры Армении Армен Амирян, министр здравоохранения Армении Левон Алтунян, замминистра ИД Армении Шаварш Кочарян и др.