Սերժ Սարգսյանի ներկայությամբ մեկնարկել է ԵԿՄ 11-րդ համագումարը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում փետրվարի 18-ին մեկնարկել է Երկրապահ կամավորականների միության 11-րդ համագումարը։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, համագումարին ներկա են Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, Երկրապահ կամավորականների միության ղեկավար, ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը և այլք:
Համագումարը մեկնարկեց Երկրապահ կամավորականների միության ու Լեռնային Ղարաբաղում կամավորական շարժման մասին պատմող ֆիլմի ցուցադրությամբ:

YEREVAN, FEBRUARY 18, ARMENPRESS. The 11th Congress of the Yerkrapah Volunteer Union kicked off in the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex on February 18 in Yerevan.
President of Armenia Serzh Sargsyan is present at the Congress. Among other attendees are Parliament Speaker Galust Sahakyan, Head of the Yerkrapah Volunteer Union and MP Manvel Grigoryan, Yerevan Mayor Taron Margaryan, Deputy Speaker of Parliament Eduard Sharmazanov, defense minister of Nagorno Karabakh Levon Mnatsakanyan and others.
The Congress was launched with a screening of the film on the Union and the Volunteer Movement in Nagorno Karabakh.