Գրողների միությունը պարգևատրեց լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի գրողների միությունը 2016 թվականին մի շարք մրցանակաբաշխություններ և այլ միջոցառումներ է անցկացրել: Փետրվարի 17-ին ՀԳՄ վարչության նախագահ Էդվարդ Միլիտոնյանը պատվոգրեր հանձնեց բոլոր այն լրագրողներին, ովքեր լուսաբանել են կազմակերպած միջոցառումները:
«Շնորհակալ ենք այն լրագրողներին, որոնք ուշադրություն են դարձնում գրական հարցերին, քննարկում,  մեկնաբանում են գրական ոլորտում առկա խնդիրները, բարձրաձայնում դրանք և նպաստում հայ ժամանակակից գրականության տարածմանը»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց Էդվարդ Միլիտոնյանը:
Պատվոգրերի արժանացան Հանրային հեռուստատեսության, Հ2, «Շանթ», «Արարատ», «Կենտրոն», «Երկիր Մեդիա» հեռուստատեսությունների լրագրողները, ինչպես նաև Հանրային ռադիոյի, «Նոյյան տապան» լրատվական գործակալության,  «Հայելի», «Տեսակետ» ակումբների,  «Հայաստանի Հանրապետություն», «Հրապարակ» թերթերի ներկայացուցիչներ:
Պատվոգրերի արժանացան նաև «Արմենպրես» լրատվական գործակալության լրատվական ծրագրերի համակարգող Լիդա Բուլղադարյանը և լրագրող Անժելա Համբարձումյանը:

Union of Writers awards media representatives
YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS. The Union of Writers of Armenia held various award ceremonies and events during 2016. On February 17, Edward Militonyan, President of the Board of the Union of Writers awarded certificates to all those reporters who had covered the events.
“We are grateful to the reporters who pay attention to literary issues, discuss and cover the existing issues in the literary sphere, raise the issues and contribute to spreading modern Armenian literature”, Militonyan said.
Reporters from the Public Television, H2, Shant, Ararat, Kentron, Yerkir Media TV received certificates, as well as representatives of the Public Radio, Noyan Tapan news agency, Hayeli and Tesaket clubs, Republic of Armenia and Hraparak newspapers.
Lida Bulghadaryan, coordinator of media programs, and journalist Angela Hambardzumyan from ARMENPRESS news agency were also awarded certificates.