Սպասվող լրահոս. 17.02.2017
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Այսօր` փետրվարի 17-ին, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում կներկայացվի Ներդրումային հարթակի վեբ-կայքը, ինչպես նաև նախարարության վերագործարկված կայքը։ Կազմակերպիչները մանրամասներ կհաղորդեն հավաքագրված որոշ ներդրումային ծրագրերի վերաբերյալ:
Խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցել պատրաստվող քաղաքական ուժերն արդեն հայտերը ներկայացրել են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով: Ուրվագծվել է մասնակիցների ցանկը, պարզ է դարձել, թե որ քաղաքական ուժը ինչ ձևաչափով և ինչ ցուցակով է ներկայանում: Ինչպես և սպասվում էր ներքաղաքական զարգացումները պատրաստվում են վերլուծել մի շարք գործիչներ: Քաղտեխնոլոգներ, քաղաքական գործիչներ, պատգամավորներ, քաղաքագետներ կներկայացնեն իրենց դիտարկումները ներքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ:
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում կներկայացվեն տեղեկություններ՝ փետրվարի 12-ին Գեղարքունիքի մարզի Սեմյոնովկա և Արմավիրի մարզի Վարդանաշեն համայնքներում կայացած ՏԻՄ ընտրությունների ժամանակ ընտրողների էլեկտրոնային գրանցում իրականացնող տեխնիկական սարքավորումների փորձարկման վերաբերյալ:
Գյումրիում կտրվի Տարածքային զարգացման պիլոտային ծրագրի (ՏԶՊԾ) դրամաշնորհի երկրորդ փուլի հայտամրցույթի մեկնարկը: Ծրագրի մանրամասները կներկայացնի Հայաստանում ԵՄ դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին: Գյումրու երիտասարդական պալատում էլ կանցկացվի դասական երաժշտության երեկո՝ «Մշակույթ և զարգացում. կառուցելով կամուրջներ» խորագրի ներքո:
Իրատեսակա՞ն են արդյոք բարեփոխումները դատապարտյալների՝ պայմանական վաղաժամկետ ազատման համակարգում: Այս և այլ հարցերին ոլորտի մասնագետները կանդրադառնան Երևանում կազմակերպվող քննարկման ժամանակ: ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Քրմոյանը, ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակի խոշտանգումների և վատ վերաբերունքի կանխարգելման վարչության պետ Գոհար Սիմոնյանը, Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանձորի գրասենյակի ղեկավար Արթուր Սաքունցը կներկայացնեն իրենց դիտարկումները:
Կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը կմեկնի ՀՀ Կոտայքի մարզի Արզական գյուղ: Այնտեղ նախարարը կայցելի գյուղի միջնակարգ դպրոց եւ Մայրենի լեզվի միջազգային օրվան ընդառաջ կվարի բաց դաս:
Այսօր Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում Հայ կոմպոզիտորական արվեստի փառատոնի շրջանակներում տեղի կունենա կամերային համերգ։ Կներկայացվեն Հարո Ստեփանյանի կամերային ստեղծագործությունները։ Մենակատարներ՝ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ուսանողներ, «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբ: Հայ կոմպոզիտորական արվեստի փառատոնն անցկացվում է ՀՀ Նախագահի հովանու ներքո։
Գրիքի տոնին ընդառաջ մեկնարկում են բազմաթիվ միջոցառումներ: Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանում փետրվարի 17-20-ն կանցկացվի Գրքի երևանյան մանկապատանեկան 13-րդ ցուցահանդես-տոնավաճառը: Այն կբացվի առավոտյան ժամը 10:00-ին: Գրքի տոնին ընդառաջ միջոցառում է սպասվում նաև Գրողների միությունում:

Предстоящие новости: 17.02.2017
Сегодня, 17-го февраля, в Министерстве по экономическому развитию и инвестициям Армении, состоится презентация веб-сайта инвестиционной платформы, а также  обновленного сайта Министерства по экономическому развитию и инвестициям Армении. Вниманию общества будут представлены некоторые инвестиционные программы, ход их разработки и процесс представления инвесторам.
Политические силы уже представили заявки на участие в парламентских выборах в ЦИК Армении. Обрисованы списки кандидатов. Внутриполитические развития будут анализировать деятели – политтехнологи, депутаты, политологи.
В ЦИК Армении состоится пресс-конференция,на которой будут представлены сведения об опробовании техничесих средств системы электронной идентификации избирателей, проведенного во время выборов в органы местного самоуправления в общинах Семеновка и Вардашен. Примут участие председатель ЦИК Армении Тигран Мукучян, министр-руководитель аппарата правительства Армении Давид Арутюнян, координатор ООН в Армении Брэдли Бузетто.
В Гюмри, в конференц-зале мэрии Гюмри состоится пресс-конференция с участием посла ЕС в Армении Петра Свитальского. Делегация ЕС в Армении приглашает принять участие в 2 мероприятиях, посвященных  пилотной программе территориального развития – второго этапа конкурса на выделение гранта. После пресс-конференции последует информационная встреча по вопросам тендера на выделение гранта. Во Дворце молодежи Гюмри состоится вечер классической музыки «Культура и развитие: строя мосты».
Состоится обсуждение на тему «Реалистичны ли реформы в вопросе УДО для осужденных?» выступят замминистра чстиции Армении Сурен Крмоян, преедставитель офиса ЗПЧ Армении Гоар Симонян, руководитель Ванадзорского офиса Хельсинкской ассоциации Артур Сакунц, юрист Хельсинкской ассоциации Армении Роберт Ревазян.
Сегодня  в селе Арзакан Котайской области министр ОН Армении Левон Мкртчян посетит среднюю школу села и проведет открытый урок, посвященный Дню родного языка.
В Доме-музее Арама  Хачатуряна сегодня состоится очередной  концерт в фрамках 8-го фестиваля композиторского искусства Армении. Будут исполнены камерные произведения Аро Степаняна.Солируют студенты Консерватории, хор «Овер».
В библиотеке имени Хнко-Апера 17-20-го февраля пройдет 13-я выставка-ярмарка детской и юношеской книги. Сегодня в 10.00 состоится открытие ярмарки.