Հայկական բանակի կազմավորման 25-ամյակի կապակցությամբ շրջանառության մեջ են դրվել նոր նամականիշեր
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական բանակի կազմավորման 25-ամյակի կապակցությամբ պաշտպանության նախարարությունում մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց երկու նոր նամականիշ: Նամականիշերը մարեցին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, «Հայփոստ թրաստ մենեջմենթ»-ի գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և շարքային զինծառայող, ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակից, ադրբեջանական ուղղաթիռը խոցած Նարեկ Մալխասյանը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, երկու նամականիշերից  մեկի վրա պատկերված են ՀՀ զինված ուժերի զորքերի որոշ տեսակները և ՀՀ զինված ուժերի զինանշանը:
Երկրորդ նամականիշի վրա պատկերված է հայ զինվորների շարքը` ծածանվող եռագույն դրոշի և Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի զինանշանի համադրությամբ:

New stamps dedicated to 25th anniversary of establishment of Armenian Army put into circulation
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. Two new stamps were cancelled and put into circulation in the Defense Ministry on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of the Armenian Army, reports “Armenpress”.
The stamps were cancelled by Defense Minister Vigen Sargsyan, Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V. Juan Pablo Gechidjian, and soldier, participant of the April four-day war Narek Malkhasyan.
One of the stamps depicts certain types of troops of the Armenian Armed forces and the coat of arms of the Armed Forces.
The second stamp depicts a row of the Armenian soldiers in combination with the Armenian flag and the coat of arms of the Armed Forces.