Իշխան Զաքարյանը կղեկավարի Գագիկ Ծառուկյանի շուրջ ձևավորվելիք դաշինքի նախընտրական շտաբը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանը ստանձնել է Գագիկ Ծառուկյանի առաջարկով ձևավորվող քաղաքական ուժերի դաշինքի նախընտրական շտաբի պետի պարտականությունները: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:
«Գագիկ Ծառուկյանի առաջարկով Իշխան Զաքարյանը ստանձնել է նախընտրական  շտաբի պետի պարտականությունը: Նա վերահսկիչ պալատի նախագահի պարտավորություններից ազատված է, քանի որ մինչև ապրիլի 6-ը գտնվելու է արձակուրդում» ,- ասաց Տոնոյանը:
Հունվարի 17-ին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է քաղաքականություն վերադառնալու և լայն դաշինք ձևավորելու ճանապարհով Ազգային ժողովի առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու մասին:

Ишхан Закарян возглавит избирательный штаб альянса политических сил, которые сформируются вокруг Гагика Царукяна
Ишхан Закарян возглавит избирательный штаб альянса политических сил, которые
сформируются вокруг Гагика Царукяна
Председатель Контрольной палаты Армении Ишхан Закарян принял на себя обязанности начальника избирательного штаба новых политических сил, которые формируются вокруг Гагика Царукяна. Об этом сообщила Арменпресс пресс-секретарь Гагика Царукяна Ивета Тоноян.
«По предложению Гагика Царукяна, Ишхан Закарян принял должность руководителя избирательного штаба. Он освобожден от обязанностей председателя Контрольной палаты, так как будет находиться в отпуске до 6 апреля», - сказала Тоноян.
С 17 января основатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил о своем намерении вернуться в политику и участвовать в следующих парламентских выборах путем  формирования широкого альянса.