Իրաքի զինված ուժերն ԻՊ-ից ամբողջովին ազատագրել են Մոսուլի արեւելյան մասը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրաքի զինված ուժերն «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման զինյալներից ամբողջովին ազատագրել են Մոսուլի արեւելյան մասը, որն ավելի քան երկու տարի զինյալների ձեռքում Էր: Այդ մասին հայտարարել են Իրաքի զինված ուժերի հակաահաբեկչական ստորաբաժանումների հրամանատարության ներկայացուցիչները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով As Sumaria հեռուստաալիքին:
Իրաքի հատուկ նշանակության ուժերի հակաահաբեկչական ստորաբաժանումները հոկտեմբերի 31-ին Մոսուլ են մտել արեւելյան ուղղությամբ: Այս ժամանակաշրջանում նրանց հաջողվել Է հսկողության տակ վերցնել Տիգրիս գետի ձախ ափին քաղաքի տարածքի ավելի քան 70 տոկոսը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

ВС Ирака полностью освободили от ИГ восточную часть Мосула
Вооруженные силы Ирака полностью освободили от боевиков террористической группировки "Исламское государство" (ИГ, запрещена в РФ) восточную часть Мосула, более двух лет удерживаемого боевиками. Об этом заявили в командовании контртеррористическими подразделениями ВС Ирака, передает телеканал As Sumaria.
Антитеррористические подразделения спецназа Ирака вошли в Мосул с восточного направления 31 октября. За это время им удалось взять под контроль более 70% территории города на левом берегу реки Тигр,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.