34-ամյա Դավիթ Մելքումյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Դավիթ Մելքումյանի մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2017 թվականի հունվարին 18-ին՝ ժամը 01.15-ին, քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել առ այն, որ եղբայրն ինքնասպանություն է գործել` նետվելով 12-րդ հարկից:
Դեպքի վայրի զննությամբ՝ Երևան քաղաքի Ազատության պողոտա 11 Ա շենքի բակում, հայտնաբերվել է 1982 թվականին ծնված Դավիթ Ստյոպայի Մելքումյանի դիակը։
Նախնական տվյալներով՝ տուժողը, ով Իջևանի բնակիչ է, Երևան էր եկել հունվարի 17-ին՝ բժշկական հետազոտման ենթարկվելու նպատակով և ինքնասպանություն է գործել՝ եղբորը պատկանող բնակարանի հյուրասենյակի պատուհանից նետվելու միջոցով:
Դեպքի առթիվ Արաբկիրի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Քննությամբ պարզվել է դեպքի պահին բնակարանում գտնված անձանց շրջանակը, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ քննությամբ հայտնի դարձած նախնական տվյալներն ստուգելու, բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

По поводу смерти 34-летнего Давида Мелкумяна возбуждено уголовное дело
В следственном отделе Арабкирского района СК Армении возбуждено уголовное дело по поводу смерти 34-летнего Давида Мелкумяна. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении.
В 01.15 18-го января  2017 года от некоего гражданина было получено сообщение о том, что его брат покончил жизнь самоубийством, кинувшись с 12-го этажа.
При осмотре места события по адресу пр. Азатутян, 11 А, во дворе здания был обнаружен труп Давида С. Мелкумяна,  1982 г.р.
По предварительным данным, пострадавший, который был жителем Иджевана, приехал в Ереван 17-го января, чтобы пройти медицинское обследование, и покончил жизнь самоубийством, кинувшись с 12-го этажа гостиной в квартире своего брата.
По данному случаю в следственном отделе Арабкирского района СК Армении было возбуждено уголовное дело по ст. 110 УК Армении. Был выяснен круг лиц, находившихся в доме в момент самоубийства, проводится расследование обстоятельств дела. Назначены экспертизы.