ԼՂՀ ԱԺ-ն որոշել է սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը դնել հանրաքվեի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Ազգային ժողովը հունվարի 17-ին ձայների 20 կողմ, 7 դեմ եւ 1 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ որոշել է հանրաքվեի դնել սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը: Այս մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Արցախի Ազգային ժողովի պատգամավոր Հայկ Խանումյանի ֆեյսբուքյան էջի գրառումը:
«ԱԺ-ն որոշեց հանրաքվեի դնել սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը: Դեմ են քվեարկել «Դաշնակցություն» և «Վերածնունդ» խմբակցությունները, ձեռնպահ՝ «Շարժում-88» խմբակցությունը, կողմ՝ «Ազատ Հայրենիք» և «Ժողովրդավարություն» խմբակցությունները»,- նշված է պատգամավորի գրառման մեջ:

Парламент НКР принял решение вынести на референдум проект конституционных изменений
Национальное собрание Республики Арцах 17 января соотношением голосов: 20 - “за”, 7- “против” и 1 - “воздержавшийся” приняло решение вынести на референдум проект конституционных изменений. Об этом сообщает «Арменпресс» со ссылкой на запись на страничке депутата НС НКР Айка Ханумяна в соцсети Facebook.
“Национальное собрание Арцаха постановило вынести на референдум проект конституционных изменений. Против проголосовали фракции “Дашнакцутюн” и “Возрождение”, воздержалась фракция “Движение-88”, за проголосовали фракции “Свободная Родина” и “Демократия”, - говорится в записи депутата.