Ջեյմս Քեմերոնը վավերագրական սերիալ Է նկարահանում գիտական ֆանտաստիկայի պատմության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի ռեժիսոր Ջեյմս Քեմերոնը հայտարարել Է, որ վավերագրական սերիալ Է ստեղծում գիտական ֆանտաստիկայի պատմության վերաբերյալ: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 16-ին այս մասին հաղորդել Է IndieWire-ը:
Նոր նախագծում Քեմերոնը կպատմի տարբեր սերունդների գլխավոր գիտաֆանտաստիկական գրքերի, ֆիլմերի եւ սերիալների մասին: Իր նախագծում նա մտադիր Է պատասխանել այն գլխավոր հարցերին, որոնք բարձրացնում Է գիտական ֆանտաստիկայի ժանրը:
Ջեյմս Քեմերոնը «Տիտանիկ», «Ավատար», «Տերմինատոր» եւ «Տերմինատոր 2. Վերջին դատաստանի օրը» ֆիլմերի ստեղծողն Է: Բացի ռեժիսորական գործունեությունից, նա հայտնի Է որպես ստորջրյա աշխարհի հետազոտող:

Джеймс Кэмерон снимет документалку про историю научной фантастики
Американский режиссер Джеймс Кэмерон анонсировал создание документального сериала об истории научной фантастики. Об этом в понедельник, 16 января, сообщает IndieWire.
В новом проекте Кэмерон расскажет о главных научно-фантастических книгах, фильмах и сериалах разных поколений. В своем проекте он намерен ответить на главные вопросы, которые поднимает жанр научной фантастики,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Джеймс Кэмерон — создатель фильмов «Титаник», «Аватар», «Терминатор» и «Терминатор 2: Судный день». Помимо режиссерской деятельности он известен как исследователь подводного мира.