Քոեն եղբայրները հեռուստասերիալ կնկարահանեն Վայրի Արեւմուտքի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի ռեժիսորներ Իթան եւ Ջոել Քոենները ձեռնամուխ կլինեն The Ballad of Buster Scruggs («Բասթեր Սքրագսի բալլադը») սերիալի ստեղծմանը Annapurna Television հեռուստաալիքի համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է  Variety-ն:
Եղբայրները կինոնկարի սցենարի հեղինակներն են, որը հիմնված Է ինքնատիպ գաղափարի վրա: Քոենները նաեւ կդառնան նախագծի պրոդյուսերները՝ Մեգան Էլիսոնի եւ Սյու Նաեգլի հետ համագործակցությամբ:
«Բասթեր Սքրագսի բալլադը» պլանավորվում Է դարձնել մինիսերիալ, որը կներառի թատերական տարրեր: Հայտնի Է, դրա որ հիմքում ընկած են վեց սյուժետային գծեր:
Իթան եւ Ջոել Քոենների ֆիլմադարանում տեղ գտած կինոնկարների թվում են «Մեծ Լեբովսկին», «Այստեղ ծերերի տեղը չԷ» եւ «Ընթերցելուց հետո այրել» ժապավենները: Նրանց առայժմ վերջին կատակերգությունը՝ «Կեցցե՛ Կեսարը», Էկրան Է բարձրացել 2016 թվականին:

Братья Коэны снимут телесериал о Диком Западе
Американские режиссеры Итан и Джоэл Коэны возьмутся за создание сериала The Ballad of Buster Scruggs («Баллада Бастера Скраггса») для телеканала Annapurna Television, сообщает Variety.
Братья выступили авторами сценария, который основан на оригинальной идее. Коэны также станут продюсерами проекта в сотрудничестве с Меган Эллисон (Megan Ellison) и (Сью Наегл).
«Балладу Бастера Скраггса» планируется сделать минисериалом, в котором будут присутствовать театральные элементы. Известно, что в основу легли шесть сюжетных линий,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
В фильмографии Итана и Джоэла Коэнов такие картины, как «Большой Лебовски», «Старикам тут не место» и «После прочтения сжечь». Их последняя на данный момент комедия, «Да здравствует Цезарь!», вышла на экраны в 2016 году.