Facebook-ը նոր կենտրոնակայան է բացելու Լոնդոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհում խոշորագույն սոցիալական ցանցերից մեկը՝ Facebook-ը, կենտրոնակայան Է բացելու Լոնդոնում: Այդ մասին Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքում հայտարարել Է ընկերության եվրոպական բաժանմունքի ղեկավար Նիկոլա Մենդելսոնը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«2007 թվականին Լոնդոն Էին ժամանել միայն մեր փոքրաթիվ աշխատակիցներ,-Մենդելսոնի խոսքը նոյեմբերի 21-ին մեջբերում Է The Independent թերթը:-Մինչեւ հաջորդ տարվա վերջը մենք Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքում կբացենք նոր կենտրոնակայան, որտեղ կաշխատի 1500 մարդ»:
Նրա խոսքով՝ նոր շենքի շինարարությունն այժմ կատարվում Է մեգապոլիսի կենտրոնում գտնվող Ֆիցրովիա լոնդոնյան շրջանում:
«Իր գործունեությունը Լոնդոնում ընդլայնելու Facebook-ի որոշումը եւս մեկ ապացույցն Է այն բանի, որ Միացյալ Թագավորության մայրաքաղաքը շարունակում Է զարգանալ որպես տեխնոլոգիական կենտրոն»,-նշել Է Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքի քաղաքապետ Սադիք Հանը:
Ավելի վաղ Լոնդոնում կենտրոնակայաններն ընդլայնելու պլանների մասին հայտնել Էր Google կորպորացիան: Տեխնոլոգիական հսկայի գործադիր տնօրեն Սունդար Փիչաիի խոսքով՝ Google-ը 10-հարկանի շենք կկառուցի ի լրումն արդեն գոյություն ունեցող գրասենյակային տարածքների, կստեղծի երեք հազար նոր աշխատատեղ: Իսկ Apple ընկերությունն իր նոր լոնդոնյան կենտրոնակայանի համար ընտրել Է Միացյալ Թագավորության մայրաքաղաքի ամենահայտնի տեսարժան վայրերից մեկը՝ նախկին Էլեկտրակայանի շենքը՝ Բաթերսիում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Facebook откроет штаб-квартиру в Лондоне
Одна из крупнейших в мире социальных сетей Facebook откроет штаб-квартиру в Лондоне. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом объявила в британской столице глава европейского отделения компании Никола Менделсон.
"В Лондон в 2007 году приехала лишь горстка наших сотрудников, - цитирует в понедельник Менделсон газета The Independent. - К концу будущего года мы откроем в британской столице новую штаб-квартиру, где будут работать 1500 человек". Строительство нового здания, по ее словам, ведется сейчас в лондонском районе Фицровия в центре мегаполиса.
"Решение Facebook расширить свою деятельность в Лондоне является еще одним доказательством того, что столица королевства продолжает расти как технологический центр", - отметил мэр британской столицы Садик Хан.
Ранее о планах по расширению штаб-квартиры в Лондоне сообщила корпорация Google. По словам исполнительного директора технологического гиганта Сундара Пичаи, Google построит 10-этажное здание в дополнение к уже существующим офисным площадям, создаст три тысячи новых рабочих мест. А компания Apple выбрала для своей новой лондонской штаб-квартиры одну из самых известных достопримечательностей британской столицы - здание бывшей электростанции в Баттерси.