ՌԴ-ն եւ Իրանը քննարկում են 10 մլրդ դոլարի զենքի ու տեխնիկայի մատակարարումները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանը շահագրգռված Է ռուսական սպառազինությունների եւ տեխնիկայի, այդ թվում Տ-90 տանկերի, հրետանային համակարգերի, ինքնաթիռների եւ ուղղաթիռների մատակարարումների հարցում, պատվերների ընդհանուր թղթապանակը կազմում Է շուրջ 10 միլիարդ դոլար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, լրագրողներին հայտնել Է Դաշնության խորհրդի պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեի ղեկավար Վիկտոր Օզերովը:
«Այդ բանակցություններն ընթանում են, հիմքն ստեղծված Է, թղթապանակը կազմում Է շուրջ 10 միլիարդ դոլար»,- պատմել Է սենատորը, որը Դաշնության խորհրդի պատվիրակության կազմում գտնվում Է Իրանում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Россия и Иран обсуждают поставки вооружений и техники на $10 млрд
Иран заинтересован в поставках российского вооружения и техники, в том числе танков Т-90, артиллерийских систем, самолётов и вертолетов, общий портфель заказов составляет около 10 миллиардов долларов, сообщил журналистам глава комитета Совета Федерации по обороне и безопасности Виктор Озеров,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Такие переговоры ведутся, почва создана, портфель составляет около 10 миллиардов долларов", — рассказал сенатор, который находится в Иране в составе делегации Совфеда.