Պուտինը հավանություն տվեց Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միացյալ զորախմբի մասին համաձայնագրին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կարգադրություն Է ստորագրել, որով հավանություն Է տվել Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միացյալ խմբավորման մասին համաձայնագրին, համապատասխան փաստաթուղթը նոյեմբերի 14-ին հրապարակված Է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական ինտերնետ-պորտալում:
«Ընդունել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի եւ Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի Միացյալ զորախմբի (ուժերի) վերաբերյալ Ռուսատանի Դաշնության եւ Հայաստանի միջեւ համաձայնագրի ստորագրման մասին Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության առաջարկը»,- ասված Է փաստաթղթում:
Կարգադրության տեքստի համաձայն՝ ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը հանձնարարված Է ՌԴ ԱԳ նախարարության մասնակցությամբ բանակցություններ վարել հայկակակն կողմի հետ եւ համաձայնության հասնելուց հետո Ռուսաստանի անունից ստորագրել նշված համաձայնագիրը:

Путин одобрил соглашение с Арменией о группировке сил двух стран
Президент России Владимир Путин подписал распоряжение, которым одобрил соглашение с Арменией об объединенной группировке сил двух стран, соответствующий документ опубликован в понедельник на официальном интернет-портале правовой информации.
"Принять предложение правительства Российской Федерации о подписании соглашения между Российской Федерации и Арменией об Объединенной группировке войск (сил) Вооруженных Сил Республики Армения и Вооруженных Сил Российской Федерации", — говорится в документе,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Согласно тексту распоряжения, Минобороны РФ поручено провести с участием МИД РФ переговоры с армянской стороной и по достижению договоренностей подписать от имени России указанное соглашение.