Հայաստան կայցելի Իտալիայի արտաքին գործերի նախարարը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով նոյեմբերի 8-ին Հայաստան պաշտոնական այց կկատարի Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության նախարար Պաոլո Ջենտիլոնին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Նախարար Ջենտիլոնիին կընդունի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Նախատեսված է Պաոլո Ջենտիլոնիի հանդիպումը վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ:
Նույն օրը կկայանան Էդվարդ Նալբանդյանի և Պաոլո Ջենտիլոնիի բանակցությունները։
Նախարարները կստորագրեն Հայաստանում մշակութային ժառանգության պահպանման և վերականգնման տարածաշրջանային կենտրոն հիմնելու մասին համատեղ հայտարարությունը:

Italian Foreign Minister to visit Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 7, ARMENPRESS. By the invitation of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of Italy Paolo Gentiloni will pay an official visit to Armenia on November 8, press service of the Armenian MFA told “Armenpress”.
President Serzh Sargsyan will receive the Italian Minister. Paolo Gentiloni will hold a meeting with Prime Minister Karen Karapetyan.
The same day Edward Nalbandian and Paolo Gentiloni will hold talks.
The Ministers will sign a joint statement on establishing a regional center for the preservation and restoration of cultural heritage in Armenia.