Գործարարության համար համարժեք պայմանների ապահովումը գերակայություն է. Սուրեն Կարայան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությունը 2017թ. նոր վերաբերմունք է ցուցաբերելու ձեռներեցության նկատմամբ: Ազգային ժողովում ՀՀ 2017թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների զարգացման նախարար Սուրեն Կարայանը:
«Այս ուղղությամբ կառավարությունը իր բոլոր քայլերում հետապնդելու է բացառապես աջակցելու, խրախուսելու, խորհրդակցելու, ուղղորդելու և համարժեք ենթակառուցվածքներ ապահովելու նպատակներ: Գործարարության համար համարժեք պայմանների ապահովումը ներդրումային գրավչության տեսանկյունից առաջին և պարտադիր քայլն է»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Կարայանը:
Դրան հավելելով ներդրումների պաշտպանության, աջակցող ենթակառուցվածքի, ֆինանսական համակարգում արդյունավետ լուծումները, ինչպես նաև պետություն-մասնավոր գործընկերության աննախադեպ դրսևորումները՝ կարճաժամկետ հատվածում կառավարությունն ակնկալում է ներդրումային հոսքերի ներգրավման կայուն գործընթացի աշխուժացում:

Providing adequate conditions for entrepreneurship is priority – says Minister of Economic Development and Investments
Providing adequate conditions for entrepreneurship is priority – says Minister of Economic
Development and Investments
YEREVAN, NOVEMBER 7, ARMENPRESS. The Government of Armenia will demonstrate a new approach towards entrepreneurship, Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan said at the parliamentary debates of the 2017 state budget draft, reports “Armenpress”.
“The Government in all its steps will pursue exclusively supporting, boosting, consulting, guiding and providing adequate infrastructures goals over that path. Providing adequate conditions for entrepreneurship is the first and mandatory step in terms of attracting investments”, the Minister said.
He said the Government in a short run is expecting activation of a stable process of involving investment flows.