Պակիստանում առնվազն 17 մարդ Է զոհվել մարդատար գնացքների բախման հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պակիստանում առնվազն 17 մարդ Է զոհվել մարդատար երկու գնացքների բախման հետեւանքով, եւս ավելի քան 40 մարդ տուժել Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Dawn թերթը՝ հղում անելով երկրի առողջապահության ներկայացուցիչներին:
Վթարը տեղի Է ունեցել նոյեմբերի 3-ի առավոտյան երկրի հարավի Կարաչի քաղաքի մերձակա երկաթուղային կայարանի շրջանում: Բախման հետեւանքով ռելսերից դուրս Է ընկել առնվազն երկու վագոն:
Նշվում Է, որ բազմաթիվ ուղեւորներ գտնվում են փլվածքների տակ: Փրկարարները նրանց դուրս բերելու աշխատանքներ են իրականացնում: Երկաթուղային հաղորդակցությունը ժամանակավորապես դադարեցված Է, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:

Train collision kills 17 in Pakistan's Karachi
YEREVAN, NOVEMBER 3, ARMENPRESS. At least 17 have been killed in a train collision in the Pakistani city of Karachi, Sputnik News reported.
A further 40 people were injured when a train rammed into another stationary train near the Landi Railway Station, the Dawn newspaper reported, citing hospital officials from the Jinnah Postgraduate Medical Centre.
Earlier reports said 12 people died and 25 were injured. Both trains had passengers on board.
The incident occurred due to a signaling error and resulted in at least two carriages being overturned, with substantial damage caused to other carriages, according to the publication.
Rescue work is underway, while Pakistan's railway minister vowed to launch an inquiry into the crash.