«Կոշ» ՔԿ տասնմեկ դատապարտյալներ ստացել են նույնականացման քարտեր
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության սոցիալական, հոգեբանական և իրավական աշխատանքների բաժնի և ՀՀ ԿԱ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության հետ համատեղ իրականացված աշխատանքների արդյունքում հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱՆ «Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի 11 դատապարտյալներ ևս ստացան նույնականացման քարտեր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնից:
2015թ. հունվարի մեկից առ այսօր արդեն 449 դատապարտյալներ ստացել են նույնականացման քարտեր:
Հավելենք, որ նույնականացման քարտեր ստացած դատապարտյալներն այսուհետ կարող են օրենսդրությամբ սահմանված կարգով մասնակցել քաղաքացիա-իրավական գործարքներին, մասնավորապես` կնքել աշխատանքային պայմանագիր, ձևակերպել տարիքային և հաշմանդամության կենսաթոշակ, գրանցել ամուսնություն, տրամադրել լիազորագրեր, համաձայնագրեր և այլն:

В ИТУ «Кош» 11 осужденных получили идентификационные карты
В результате совместной работы, проведенной со стороны УИТУ МЮ Армении и паспортного отдела полиции Армении 27-го октября  в ИТУ «Кош» еще 11 осужденных получили идентификационные карты. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью УИТУ МЮ Армении.
С первого января 2015 года по сей день идентификационные карты 449 осужденных.
Осужденные, получившие идентификационные карты, смогут после этого стать участниками гражданско-правовых актов: заключать трудовые договоры, оформлять пенсии, регистрировать браки, предоставлять доверенности и пр.