Թաիլանդի վարչապետը երգ Է գրել ազգի բարոյական ոգին ամրապնդելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թաիլանդի վարչապետ եւ զինվորական կառավարության ղեկավար Պրայուտ Չան-Օչան գրել եւ Youtube-ի իր ալիքում հրապարակել Է երգ, որի բովանդակությունը նպատակամղված Է թաիլանդցիների ոգեպնդմանը ծանր ժամանակներում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 27-ին հայտարարել Է երկրի կառավարության պաշտոնական ներցկայացուցիչ գեներալ-մայոր Սանսեմ Կեոկամնետը:
Գեներալը երգի մեկնաբանությամբ հանդես Է եկել կառավարական հեռուստատեսային կենտրոնի լրատվական թողարկման ընթացքում, որի հաղորդումները միաժամանակ ցուցադրվում են Թաիլանդի հեռուստատեսության բոլոր ալիքներով:
«Վարչապետը «Հույս եւ հավատ» երգի տեքստը գրել Է շուրջ մեկ ամիս առաջ եւ փոխանցել ցամաքային զորքերի երաժշտական անսամբլին՝ երաժշտությունը գրելու եւ հետագա ստուդիական ձայնագրման համար»,-հայտնել Է Կեոկամնետը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Премьер Таиланда написал песню для поддержания морального духа нации
Премьер-министр и глава военного правительства Таиланда генерал Прают Чан-Оча написал и опубликовал на собственном канале в Youtube песню, содержание которой направлено на поддержание морального духа тайцев в тяжелые времена, заявил в четверг официальный представитель правительства страны генерал-майор Сансем Кеокамнет.
Генерал выступил с комментарием к песне в новостном выпуске правительственного телевизионного пула, вещание которого организовано одновременно по всем каналам таиландского телевидения. Передачи телевизионного пула транслируются несколько раз в день,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Премьер-министр написал текст песни "Надежда и вера" около месяца назад и передал музыкальному ансамблю сухопутных войск для написания музыки и последующей студийной записи", — сообщил Кеокамнет.