WikiLeaks-ը փաստաթղթեր է հրապարակել Քլինթոնի «գլխի հետ կապված խնդիրների» վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: WikiLeaks պորտալը նամակներ Է հրապարակել Հիլարի Քլինթոնի «գլխի հետ կապված խնդիրների» վերաբերյալ: Փաստաթղթերը զետեղված են ազատ մուտք ունեցող կայքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես հետեւում Է նամակների ռեկվիզիտներից, 2015 թվականի ապրիլի 21-ին Դեմոկրատական կուսակցության ակտիվիստուհի եւ Քլինթոնի օգնական Հումա Աբեդինը նամակ Է ուղարկել Քլինթոնի նախընտրական շտաբի հանգուցային անձանց, ներառյալ դրա ապագա նախագահին եւ Բարաք Օբամայի խորհրդական Ջոն Փոդեսթային:
«Նա ստիպված կլինի ավելի շատ օգտվել հուշումներից, նրա գլխի հետ կապված դեռ ամեն ինչ չԷ որ կարգին Է»,-ասված Է տեքստում:
Հրապարակված փաստաթղթերը այսպես կոչված «Փոդեսթայի նամակների» հերթական մասնաբաժինն են, որոնք WikiLeaks-ում ներկայացվում են նամակների մի քանի տասնյակ հազարական խմբաքանակներով:

WikiLeaks опубликовал документы о «проблемах с головой» у Клинтон
Портал WikiLeaks опубликовал письма о «проблемах с головой» у Хиллари Клинтон. Документы размещены на сайте в открытом доступе, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Как следует из реквизитов писем, 21 апреля 2015 года активистка демократической партии и помощница Клинтон Хума Абедин разослала письмо ключевым фигурам предвыборного штаба Клинтон, включая его будущего председателя и советника-консультанта Барака Обамы Джона Подесту.
«Ей придется больше пользоваться подсказками, у нее еще не все в порядке с головой», — говорится в тексте.
Опубликованные документы — очередная часть так называемых «писем Подесты», которые выкладываются на WikiLeaks партиями по нескольку десятков тысяч писем.