ՄԽ համանախագահները ՀՀ Նախագահին են ներկայացրել Բաքվի և Ստեփանակերտի հանդիպումների արդյունքները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքի (ԱՄՆ), Պիեռ Անդրիոյի (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին և առկա խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Համանախագահները ՀՀ Նախահագին ներկայացրել են այցի առաքելության շրջանակներում մինչ այս Բաքվում և Ստեփանակերտում ունեցած հանդիպումների արդյունքները:
Կարևորվել է բանակցային գործընթացում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը, Վիենայում և Սանկտ-Պետերբուրգում բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը:

Президент Армении Серж Саргсян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ
Президент Армении Серж Саргсян 25 октября принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (РФ), Джеймса Уорлика (США), Пьера Андрe (Франция) и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, собеседники обсудили вопросы, касающиеся мирного урегулирования карабахского конфликта и текущих проблем.
Сопредседатели представили президенту Армении результаты состоявшихся в рамках визита миссии встреч в Баку и Степанакерте.
Была отмечена важность приверженности сторон в ходе переговорного процесса к обязательствам по мирному урегулированию конфликта, выполнения договоренностей, достигнутых на высоком уровне в Вене и Санкт-Петербурге.