ՄԽ համանախագահները ՀՀ Նախագահին են ներկայացրել Բաքվի և Ստեփանակերտի հանդիպումների արդյունքները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքի (ԱՄՆ), Պիեռ Անդրիոյի (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին և առկա խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Համանախագահները ՀՀ Նախահագին ներկայացրել են այցի առաքելության շրջանակներում մինչ այս Բաքվում և Ստեփանակերտում ունեցած հանդիպումների արդյունքները:
Կարևորվել է բանակցային գործընթացում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը, Վիենայում և Սանկտ-Պետերբուրգում բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը:

Minsk Group Co-chairs present results of Baku and Stepanakert meetings to Armenian President
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan met with OSCE Minsk Group Co-chairs (Ambassadors Igor Popov of the Russian Federation, James Warlick of the United States of America, and Pierre Andrieu of France) and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk on October 25.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Armenian President’s Office, the interlocutors discussed the peace process of Nagorno Karabakh conflict settlement and other issues.
The Co-chairs presented the results of Baku and Stepanakert meetings to the President.
The commitment of the sides to the peaceful negotiation process and the implementation of the high-level agreements reached in Vienna and St. Petersburg were highlighted.