ՀՀ Նախագահն ընդունել է Հեռուստառադիոհեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական պլատֆորմի նախագահին
ՀՀ Նախագահն ընդունել է Հեռուստառադիոհեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների
եվրոպական պլատֆորմի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 21-ին ընդունել է Հեռուստառադիոհեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական պլատֆորմի նախագահ Սելեն Քրեյգի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստան է ժամանել հոկտեմբերի 19-21-ը Երևանում պլատֆորմի 44-րդ նստաշրջանին մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում ՀՀ Նախագահը և Հեռուստառադիոհեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական պլատֆորմի ներկայացուցիչները մտքեր են փոխանակել երևանյան նստաշրջանի օրակարգի շրջանակներում քննարկված թեմաների, ինչպես նաև Հայաստանի այդ ոլորտը կարգավորող մարմնի հետ եվրոպական պլատֆորմի փոխգործակցության հետագա զարգացման հնարավորությունների շուրջ:
Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովը Հեռուստառադիոհեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական պլատֆորմի լիիրավ անդամ է 2011 թվականից: Հեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական խոշորագույն, հեղինակավոր և ոչ քաղաքական վերոնշյալ պլատֆորմը, որին անդամակցում է 46 երկրից թվով 52 կարգավորող մարմին, նպատակ է հետապնդում լինել հասանելի հարթակ տեղեկատվության, հեղինակային և հարակից իրավունքների պաշտպանության, լրատվական միջավայրի խոսքի ազատության, լավագույն փորձի փոխանակման համար:

Президент Армении принял делегацию во главе с председателем Европейской платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов
Президент Армении принял делегацию во главе с председателем Европейской платформы
регулирующих сферу телерадиовещания органов
Президент Армении Серж Саргсян 21 октября принял делегацию во главе с председателем Европейской платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов Селен Крейз, прибывшую в Армению с целью участия в проходившей 19-21 октября в Ереване 44-й сессии Платформы.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, национальная комиссия по телевидению и радио является членом Европейской платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов с 2011 года. Самая крупная, авторитетная и неполитическая в Европе, указанная платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов, членами которой являются 52 регулирующих органа из 46 стран, преследует цель быть доступной площадкой для защиты информации, авторских и смежных прав, свободы слова информационной среды, а также обмена лучшим опытом.
В ходе встречи президент Армении и представители Европейской платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов обменялись мнениями по обсужденным в рамках повестки ереванской сессии темам, а также возможностям дальнейшего развития взаимодействия регулирующего эту сферу Армении органа с Европейской платформой.