«Բուլղարների համաշխարհային ասոցիացիա»-ն ընդունել է Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող հռչակագիր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 15-16-ը Բուլղարիայի Վառնա քաղաքում կայացել է «Բուլղարների համաշխարհային ասոցիացիա» կազմակերպության ներկայացուցչական մարմնի՝ «Բուլղարների համաշխարհային պառլամենտի» 7-րդ հերթական նստաշրջանը, որին մասնակցել են մեծ թվով պատվիրակներ ինչպես Բուլղարիայից, այնպես էլ աշխարհի տարբեր երկրներից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, նստաշրջանին միաձայն ընդունվել է Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող հռչակագիր, որում, մասնավորապես, նշվում է, որ պատմական իրողություն հանդիսացող և մարդկության դեմ իրականացված այս հանցագործությունը, որին զոհ է դարձել 1մլն. 650հազ. հայ, վաղեմության ժամկետ չունի:

Всемирная ассоциация болгар декларация об осуждении Геноцида армян
В болгарском городе Варна 15-16 октября состоялась 7-я сессия представительского органа организации «Всемирная ассоциация болгар» Всемирного парламента болгар, в которой приняло участие большое количество делегатов как из Болгарии, так и из разных стран мира.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, на сессии единогласно была принята декларация об осуждении Геноцида армян. В ней отмечается, что совершенное против человечества данное преступление, жертвой которого стали 1,65 млн человек, не имеет срока давности.