Հայաստանի միջբանկային շուկայում իրականացվել է 11.2 միլիոն դոլարի առք և վաճառք
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտարժույթի ներբանկային շուկայում սեպտեմբերի 26-30-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից գնվել է 74 մլն 266 դոլար 473.24 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 79 մլն 483 հազար 950 ԱՄՆ դոլար 474.66 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, միջբանկային շուկայում առևտրային բանկերի միջև իրականացվել է 11 մլն 233 հազար 929 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 474.67 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 7 մլն 643 հազար 755 եվրո 529.35 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, և  վաճառվել 11 մլն 660 հազար 506 եվրո 533.42 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 1 մլրդ 253 մին 268 հազար 074 ՌԴ ռուբլի 7,40 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 441 մլն 636 հազար 866 ՌԴ ռուբլի 7,49 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում առևտրային բանկերի միջև գործարք չի իրականացվել:
Սեպտեմբերի 19-25-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 31.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 38.2 մլն ԱՄՆ դոլար

На межбанковском рынке Армении были реализованы сделки по купле-продаже в 11.2 млн долларов
Коммерческие банки Армении в период с 26-30 сентября скупили на внутрибанковском рынке валюты 74 млн 266 долларов по курсу 1 доллар/473.24 драмов и продали в 79 млн 483 тысяч 950 долларов по курсу 1 доллар/474.66 драмов.
Как сообщили Арменпресс в отделе информации и связей с общественностью Центрального банка Армении, на межбанковском рынке были реализованы сделки по купле-продаже в  11 млн 233 тыс 929 долларов по курсу 1 доллар/474.67 драмов.
На внутрибанковском рынке валюты банками было куплено 7 млн 643 тысяч 755 евро по среднему курсу 1 евро/529.35 драмов и продано 11 млн 660 тысяч 506 евро по среднему курсу 1 евро/533.42 драмов.
На внутрибанковском рынке валюты банками было куплено 1 млрд 253 млн 268 тысяч 074 рублей по среднему курсу 1 рубль/7,40 драмов и продано 441 млн 636 тысяч 866 рублей РФ по курсу 1 рубль/7,49 драмов.
В период 19-25 сентября объем средств, распределенных банками в драмах, составил 31.8 млрд драмов, а в долларах – 38.2 млн долларов США.