«Ռոստելեկոմը», «Մայքրոսոֆթ» և «Մոնտ» ընկերությունները Հայաստանում հայտարարել են համագործակցության մասին
«Ռոստելեկոմը», «Մայքրոսոֆթ» և «Մոնտ» ընկերությունները Հայաստանում հայտարարել են
համագործակցության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 30-ին հայաստանյան «Ռոստելեկոմը», «Մայքրոսոֆթ» կորպորացիայի Հայաստանի ներկայացուցչությունը և «Մոնտ» ընկերությունը պաշտոնապես հայտարարեցին ամպային լուծումների ոլորտում համագործակցության մեկնարկի մասին։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, համատեղ մամլո ասուլիսի ընթացքում, որին ներկա էին երեք կառույցների ղեկավարները, ներկայացվեց լիովին նոր մոտեցում արտոնագրված ծրագրային փաթեթների լուծումների վերաբերյալ։
Համագործակցության արդյունքում «Ռոստելեկոմի» կորպորատիվ հաճախորդներին հնարավորություն կընձեռվի ամսական բաժանորդագրության տարբերակով ձեռք բերել և օգտվել Մայքրոսոֆթ Օֆիս 365 արտոնագրային փաթեթից՝ հիմնված ամպային լուծումների իրականացման վրա, ինչն ավելի դյուրին և հարմար  կդարձի բիզնես գործընթացները:
Փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար նախատեսված են Office 365 երեք արտոնագրային փաթեթների տարբերակներ՝
-         Business Essentials (Միայն օնլայն ծառայություններ և 1ՏԲ հիշողություն Onedrive-ում)
-         Business (1ՏԲ հիշողություն  Onedrive-ում և տեղադրվող Office 2016 Standard)
-         Business Premium (օնլայն ծառայություններ, Onedrive և տեղադրվող Office 2016 Standard)։
««Ռոստելեկոմը» հայաստանյան կորպորատիվ շուկայում երկար տարիներ կայուն և առաջատար դիրք է գրավում՝ շնորհիվ ընկերություններին մատուցվող բարձրակարգ ծառայությունների և սպասարկման ժամանակակից և անհատական համակարգի։ Մենք մշտապես արդիականացնում ենք մեր կողմից բիզնեսին մատուցվող ծառայությունների փաթեթները՝ ավանդական հեռահաղորդակցության ծառայությունները հավելելով բիզնեսի համար շատ կարևոր և անհրաժեշտ նորարական լուծումներով, որոնցից մեկն է՝ ամպային ծրագրային լուծումը: Ծրագրային լուծումների համաշխարհային առաջատար «Մայքրոսոֆթ» ընկերության հետ համագործակցության մեկնարկով  հնարավորություն կընձեռվի մեր հաճախորդներին  մեկ աղբյուրից լայնաշերտ Ինտերնետի, Հեռախոսակապի, ԱյՓի հեռուստատեսության, և այլ ծառայությունների հետ մեկտեղ գնել «Մայքրոսոֆթի» ծրագրային լուծումները, այսինքն՝ այն ծառայությունների ամբողջական փաթեթը, որն անհրաժեշտ է բիզնեսին, ընդ որում ծրագրերի օգտագործման արտոնագրերի նախընտրելի ժամկետները կարող են որոշվել հաճախորդի կողմից»,—նշեց Հայաստանյան «Ռոստելեկոմի»,  գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Մայքրոսոֆթ» հայաստանյան ներկայացուցչության հետ «Ռոստելեկոմը» համագործակցում է ՏՏ ոլորտի ամենատարբեր նախագծերի շուրջ։
«Երկար տարիներ համագործակցում ենք «Ռոստելեկոմ» ընկերության հետ Հայաստանում իրականացվող ամենատարբեր  նախագծերի ու նախաձեռնությունների շուրջ։ Այս նոր ծառայությունը միայն ամրապնդում է փոխադարձ վստահության վրա հիմնված գործընկերային հարաբերությունները, և համոզված եմ՝ առաջին հերթին շահավետ կլինի կորպորատիվ շուկայի բոլոր ներկայացուցիչների համար։ Կցանկանայի հատկապես մատնանշել, որ այս համատեղ ծառայության մուտքը շուկա մեծապես կնպաստի ընկերությունների կողմից արտոնագրված ծրագրային փաթեթների կիրառմանը Հայաստանում, ինչը մեր օրերում արդյունավետ ու անխափան աշխատանքի երաշխիք է հանդիսանում»,—նշեց «Մայքրոսոֆթ» հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Լիանա Կորկոտյանը։
Շուկայում առաջարկվող Մայքրոոֆթ Օֆիս 365 արտոնագրային փաթեթը մինչ այժմ ընկերությունները կարող էին ձեռք բերել առցանց և երկարաժամկետ պայմաններով, մինչդեռ «Ռոստելեկոմի» միջոցով կտրամադրվեն առավել նպաստավոր պայմաններ բոլոր ընկերություններին։
«Մոնտ» ընկերությունը ճանաչվել է «Մայքրոոֆթ» «Ամպային լուծումների լավագույն մատակարար» հուլիսի 15-ին Կանադայի Տորոնտո քաղաքում անցկացվող Worldwide Partner Conference 2016-ի ժամանակ։
Ամպային համակարգերի օգտագործման անհերքելի առավելությունը կայանում է կապիտալ ծախսերի և ՏՏ ենթակառուցվածքի սպասարկման ծախսերի զգալի նվազեցումը։ Եթե կազմակերպությունը կառուցում է լոկալ ՏՏ ենթակառուցվածք, այն կարող է տնտեսել միայն հրաժարվելով գնել լրացուցիչ սերվերային տեխնիկա՝ օգտագործելով վիրտուալիզացման տեխնոլոգիաներ։ Ուստի ընկերություններից շատերը նոր լուծումներ են որոնում։
««Մոնտ» ընկերությունը, գնալով առաջ ժամանակի հետ, առաջարկում է ամսական բաժանորդագրությամբ ամպային լուծումներ։ Դիստրիբյուտորի հիմնական նպատակն է «ամպային տրանսֆորմացիան» և «Ռոստելեկոմի» միջոցով մենք ընդլայնում ենք հնարավորությունները՝ արտոնյալ պայմաններ ստեղծելով ընկերության կորպորատիվ բոլոր բաժանորդների համար»,—նշեց Հայաստանում «Մոնտ» ընկերության տնօրեն Ռուբեն Եսայանը։
Այսպիսով, եռակողմ համագործակցության արդյունքում հայաստանյան բոլոր իրավաբանական անձանց համար առաջարկվում են նոր՝ ամսական բաժանորդագրության պայմաններ արտոնագրված ծրագրային փաթեթների կիրառման համար՝ դրանով իսկ հեշտացնելով վերջիններիս ձեռբերման գործընթացն ընկերություններում։

Rostelecom, Microsoft and Mont announce cooperation in Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 30, ARMENPRESS.  Rostelecom Armenia, representative office of Microsoft Corporation in Armenia and “MONT” company officially announced on September 30 about the launch of cooperation in the sphere of cloud solutions.
“Armenpress” reports an entirely new approach towards patented software solutions was introduced at a joint press conference by the heads of the three companies.
Thank to the cooperation the corporate customers of “Rostelecom” will have an opportunity to acquire and make use of Microsoft Office O365 license package by monthly subscription, based on cloud solutions that will ease and simplify business activities.
3 types of Office O365 license packages are designed for SMEs
-         Business Essentials (Only Online services and 1TB of OneDrive storage)
-         Business (1TB of OneDrive storage and installable Office 2016 Standard)
-         Business Premium (Online services, Onedrive and installable Office 2016 Standard)
“Rostelekom has enjoyed a stable and leading position in the Armenian corporate market for many years thank to the high-quality service rendered to companies, as well as modern and individual approach. We constantly modernize our service packages offered to businesses by supplementing innovative solutions of key importance for business to traditional telecommunication services, one of which is cloud software solution. By commencing cooperation with global leader in software solutions “Microsoft” company our customers will have an opportunity to purchase software solutions of “Microsoft” together with broadband internet, telephony, IP television and other services from one source. This is the complete package of services necessary for the business, while the customers can themselves decide the preferred terms of the use of the software licenses”, "Rostelecom" Armenia’s General Director Hayk Farmazyan said.
“Rostelekom” cooperates with representative office of Microsoft Corporation in Armenia in various IT projects.
“We have cooperated with “Rostelecom” company for many years in different projects and initiatives in Armenia. This new service only reinforces the partnership based on mutual trust, and I am convinced the representatives of the corporate market will benefit first of all. I would like to particularly point out that the entry of this joint service into the market will greatly promote the application of licensed software packages by companies in Armenia which in our days has become the guarantee for effective and smooth operation”,  Director of Microsoft Armenia Liana Korkotyan said.
Up till now companies could acquire the Microsoft Office O365 license package online and with long-term conditions, but “Rostelekom” will offer more favorable conditions to companies.
“MONT” company was recognized the best provider of cloud solutions to “Microsoft” at the Worldwide Partner Conference 2016 in Canada’s Toronto on July 15.
The indisputable advantage of cloud solutions is the reduction of capital expenditure and IT infrastructure service costs. If a company establishes a local IT infrastructure, it can save money only by refusing to purchase additional servers, applying virtualization technologies. Hence, the majority of the companies seek for new solutions.
“MONT Company offers cloud solutions with monthly subscription. “Cloud transformation” is the main aim of the distributor and we expand our capacities with “Rostelecom” by creating privileged condition for all the corporate subscribers of the company”, Ruben Yesayan, head of MONT's representative office in Armenia said.
Hence, as a result of the trilateral agreement new conditions with monthly subscription terms for applying licensed software packages are offered to all the legal entities easing their acquisition process by companies.
About opportunities of Office 0365
- This is the newest version of Office Standard (Word, Excel, Power Point, Onenote, Publisher) or Pro Plus (Word, Excel, Power Point, Access, Onenote, Publisher) depending on the subscription option of Օ365.