Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում արձակել է շուրջ 450 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 25 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Սեպտեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 450 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների»:

Azerbaijan fires over 450 shots at Nagorno Karabakh line of contact
YEREVAN, SEPTEMBER 30, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh informs the Azerbaijani forces made over 25 ceasefire violations at Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight September 29-30 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 25 times by firing over 450 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces continue confidently fulfilling their military tasks and take counter measures only in case of strict necessity”.