Նյու Ջերսիում գնացքի վթարի հետևանքով կա երեք զոհ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Նյու Ջերսի նահանգի Հոբոքեն քաղաքի մոտակայքում տեղի ունեցած գնացքի վթարի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է երեքի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է ամերիկյան CNBC հեռուստաընկերությունը:
ԱՄՆ Նյու Ջերսի նահանգում գնացքը դուրս է եկել գծերից և բախվել Հոբոքեն քաղաքի երկաթուղային կայարանի շենքին: Վթարի հետևանքով տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ են ստացել շուրջ 100 հոգի, որոշ վագոններում քաղաքացիները փակված են մնացել և չեն կարողացել դուրս գալ:
Լուրջ վնասներ է կրել նաև կայարանի շենք, որի հենասյուներից մեկը քանդվել է, ինչի հետևանքով էլ փլուզվել է առաստաղի մի մասը:
Կայարանի աշխատանքները միանգամից դադարեցվել են, իսկ նրա տարածքում գտնվող քաղաքացիները տարհանվել: Դեպքը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով առավոտյան, երբ կայարանում բավականին մեծ թվով քաղաքացիներ կային:

Три человека погибли при крушении поезда в штате Нью-Джерси
По меньшей мере три человека погибли среду после того, как пассажирский поезд врезался в платформу на железнодорожной станции города Хобокен (штат Нью-Джерси, США),сообщает американский телеканал CNBC. Еще более 100 человек получили травмы.
Как передает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс, в транспортной компании "Нью-Джерси Транзит" заявили, что в данный момент ничто не указывает, что катастрофа поезда была терактом. Однако точные причины крушения пока не известны.
По словам свидетелей, в момент крушения в поезде находилось много пассажиров.
Станции нанесен серьезный ущерб, в частности, произошло частичное обрушение крыши. Движение в районе станции Хобокен приостановлено.