ՀՀ ՏԿ նախարարը ՀԲ ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ներդրումների ավելացման և արտահանման զարգացման հեռանկարները
ՀՀ ՏԿ նախարարը ՀԲ ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ներդրումների ավելացման և
արտահանման զարգացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ  տրանսպորտի և կապի նախարար Վահան Մարտիրոսյանը սեպտեմբերի 29-ին հանդիպել է Համաշխարհային բանկի մասնավոր հատվածի զարգացման ավագ մասնագետ, աշխատանքային խմբի ղեկավար Ֆեյի Բոռոֆիսին և  մասնավոր հատվածի զարգացման հարցերով մասնագետ, աշխատանքային խմբի համաղեկավար Հիրոյուկի Ցուզակիին: Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչները նախարարին են ներկայացրել «Հայաստան–առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածք» ծրագրի հիմնական նպատակները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության լրատվական ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկվել են Հայաստանում ներդրումների ավելացման, արտահանման ուղղությունների զարգացման և այդ համատեքստում Համաշխարհային բանկից ակնկալվող աջակցության հեռանկարները:
Նախարար Վահան Մարտիրոսյանը շեշտել է, որ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունն արդյունավետ համագործակցում է Համաշխարհային բանկի հետ՝ կենսական նշանակության ճանապարհացանցի բարելավման ծրագրի շրջանակներում, և այսպիսի հանդիպումները նպաստում են երկկողմ գործակցությունն ընդլայնելուն և զարգացնելուն:
Վ. Մարտիրոսյանը կարևորել է ՏՏ ոլորտում Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցությունը,  և հույս հայտնել, որ երկկողմ գործակցությունը կդրվի ամուր հիմքերի վրա:

Armenian Minister of Transport and WB representatives discuss prospects to increase investments and promote exports
Armenian Minister of Transport and WB representatives discuss prospects to increase
investments and promote exports
YEREVAN, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. Minister of Transport and Communication of Armenia Vahan Martirosyan received Senior Private Sector Development Specialist at the World Bank Feyi Boroffice and Private Sector Development Specialist Hiroyuki Tsuzaki. The WB representatives introduced to the Minister the main goals of the “Trade Promotion and Quality Infrastructure Project” for Armenia.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Ministry of Transport and Communication of Armenia, the sides discussed prospects of Armenia to increase investments and promote exports and expected support from the WB in that regard.
Minister Martirosyan mentioned that his ministry effectively cooperates with the World Bank in the sidelines of “Lifeline Road Network Improvement Project for Armenia”, and similar meetings foster bilateral partnership.  The Minister also highlighted the cooperation with the WB in the IT sector, hoping that the bilateral partnership will be promoted to a new level.