Հռոմի պապը Սիրիայի բոլոր կողմերին հորդորել է պաշտպանել Հալեպի բնակչությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը սեպտեմբերի 28-ին անհանգստություն Է հայտնել Սիրիայի Հալեպ քաղաքի իրադրության կապակցությամբ եւ հերթական անգամ հորդորել Է բոլոր ուժերին՝ պաշտպանել այս քաղաքի բնակչությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես մտովի կրկին իմ սիրելի ու բզկտված Սիրիայի հետ եմ: Ես շարունակում են դրամատիկ նորություններ ստանալ Հալեպի բնակչության վիճակի վերաբերյալ, որի տառապանքները նաեւ իմն են»,-ասել Է քահանայապետը՝ հանդես գալով Վատիկանի Սուրբ Պետրոսի հրապարակում տեղի ունեցած ունկնդրության ժամանակ:
Ֆրանցիսկոսը «խորը ցավ եւ անհանգստություն» Է հայտնել սիրիական այս քաղաքում տեղի ունեցող իրադարձությունների կապակցությամբ, որտեղ «մեռնում են հիվանդ երեխաներ, երիտասարդներ ու տարեցներ»:
«Ես կրկին դիմում եմ բոլոր կողմերին՝ ամեն կերպ պաշտպանել քաղաքացիական բնակչությանը: Եվ ես դիմում եմ այն մարդկանց խղճին, ովքեր պատասխանատվություն են կրում ռմբակոծումների համար, եւ ովքեր պետք Է դրա համար պատասխան տան Աստծո առաջ»,-եզրափակել Է Հռոմի պապը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:

Папа Римский призвал все стороны в Сирии защищать население Алеппо
Папа Римский Франциск в среду выразил обеспокоенность в связи с ситуацией в сирийском Алеппо и в очередной раз призвал все силы защищать гражданское население этого города, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Я вновь обращаю свои мысли к любимой и растерзанной Сирии. Ко мне продолжают приходить драматические новости о судьбе населения Алеппо, с которым я чувствую себя единым в их страданиях", — сказал понтифик во время аудиенции на площади Святого Петра в Ватикане.
Франциск выразил "глубокую боль и беспокойство" в связи с тем, что происходит в этом сирийском городе, где "умирают больные дети, молодые люди и пожилые".
"Я вновь обращаюсь ко всем сторонам всеми силами защищать гражданское население. И я обращаюсь к совести тех, кто несет ответственность за бомбардировки и кто должен будет ответить за это перед Богом", — заключил папа Римский.