Ադրբեջանը շփման գծում արձակել է ավելի քան 500 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանն անցնող գիշեր հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Սեպտեմբերի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»:

Azerbaijan fires more than 500 shots at Nagorno Karabakh line of contact
YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says the Azerbaijani forces made over 35 ceasefire violations across Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight September 26-27 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 35 times by firing more than 500 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces are in control of the situation in the frontline and continue confidently fulfilling their military tasks”.