Ադրբեջանը շփման գծում արձակել է ավելի քան 500 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանն անցնող գիշեր հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Սեպտեմբերի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»:

На линии соприкосновения сторон Азербайджан произвел более 500 выстрелов
На линии соприкосновения аербайджанских и карабахских войск за прошлую ночь противник около 35 раз нарушил режим прекращения огня. Об этом «Арменпресс» сообщили в службе печати министерства обороны НКР.
В заявлении АО НКР говорится: “В ночь с 26 на 27 сентября на линии соприкосновения аербайджанских и карабахских войск противник около 35 раз нарушил режим прекращения огня,  сделав из стрелкового оружия разного калибра более 500 выстрелов в направлении армянских позиций.
Передовые подразделения АО владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают выполнять поставленные перед ними задачи”.