Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «AVIC International» միջազգային կորպորացիայի պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանը սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է չինական «AVIC International» միջազգային կորպորացիայի նախագահ Լիու Ջունի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է փոխշահավետ համագործակցության: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորելով Կարեն Կարապետյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ Լիու Ջունը նշել է, որ «AVIC International»-ը հետաքրքրված է Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու հարցում և ներկայացրել է կորպորացիայի գործունեության ուղղությունները:
Զրուցակիցները քննարկել են մի շարք, այդ թվում՝ տրանսպորտի, էներգետիկայի, ավիացիայի, գյուղատնտեսության ոլորտներում համագործակցության և համատեղ ծրագրերի հեռանկարները:
Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է մեր երկրի տնտեսությունում ներդրումներ կատարելու «AVIC International»-ի նախաձեռնությունը և ՀՀ կառավարության անունից համագործակցությանն օժանդակելու պատրաստակամություն հայտնել: Կառավարության ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել համապատասխան գերատեսչություններին՝ ըստ ոլորտների համատեղ ավելի առարկայական քննարկել հնարավոր ներդրումային ծրագրերը:

As “Armenpress” was informed from the press service of the Government of Armenia, welcoming the delegation to Armenia, the Prime Minister said his government is prepared to engage in mutually beneficial cooperation.
Congratulating Karen Karapetyan on assuming the office of Prime Minister of Armenia, Liu Jun said that AVIC International is interested in the implementation of investment projects in Armenia and introduced the main directions of his corporation’s activities.
The interlocutors discussed prospects of cooperation and the possibilities of implementing joint projects in transport, energy, aviation and agriculture.
Prime Minister Karen Karapetyan welcomed AVIC International’s commitment to make investments in Armenia’s economy and expressed his government’s readiness to facilitate the cooperation.
The Prime Minister instructed the relevant departments to discuss in more detail the proposed investment programs in possible areas of cooperation.